Zpět na » » Vedení Plzně odvolalo trenéra Uhrina, jméno nového kouče zatím neoznámilo

- Vedení Plzně odvolalo trenéra Uhrina, jméno nového kouče zatím neoznámilo

Vedení Plzně odvolalo trenéra Uhrina, jméno nového kouče zatím neoznámilo © fcviktoria.cz - Dušan Uhrin

0

Líbilo se

11.08. - AKTUALIZOVÁNO Vedení Viktorie Plzeň se dnes dopoledne rozhodlo odvolat z funkce hlavního trenéra Dušana Uhrina mladšího. Kouč, jenž vedl tým od konce loňského roku, tak jako první doplatil na vyřazení z evropských pohárů. Jméno Uhrinova nástupce zatím oznámeno nebylo.

Dušan Uhrin měl na západě Čech dosti nekomfortní pozici už od prohraného pohárového finále se Spartou. Pravdou je, že tým pod jeho vedením prohrál jen šestkrát, avšak většinou se jednalo o nejdůležitější zápasy. A po vyřazení z předkola Evropské ligy už vedení týmu definitivně došla trpělivost.

"Zásadní pro nás byl jak samotný fakt ukončení našeho působení v letošním ročníku evropských pohárů, tak také způsob, kterým k němu došlo," uvedl generální manažer Plzně Adolf Šádek s tím, že Uhrin měl pro dosažení vytyčených cílů takřka ideální podmínky.

Trenér se zkušenostmi z Rumunska přebral fotbalisty Viktorie po úspěšném Pavlu Vrbovi v prosinci loňského roku, když jeho předchůdce upřednostnil práci u národního mužstva. Po slibném začátku a postupu do osmifinále EL přes Šachtar Doněck však další trumfy nepřicházely.

Tři prohry se Spartou v kritických momentech všech sledovaných soutěží ještě Uhrin ustál, osudnou se mu stala až čtvrteční porážka s rumunskou Ploještí, po které se musí Plzeň obejít bez milionové injekce za účast v pohárové Evropě.

Podle Šádka by ale náhlý výpadek příjmů neměl klub výrazněji zasáhnout. "Ukončení naší evropské pohárové cesty sice nemá ekonomické důsledky, protože rozpočet je vždy tvořen bez započítání bonusů UEFA, je však zásadní směrem ke sportovnímu vývoji týmu, který ztrácí možnost herní konfrontace s nejvyspělejšími týmy Evropy," prohlásil.

Uhrinovi nepomohla ani vysoká nedělní výhra v Českých Budějovicích. To podle Šádka nemohlo na rozhodnutí nic změnit, jelikož plzeňské cíle se nacházejí jinde než na jihu Čech.

Šestačtyřicetiletý kouč potvrdil, že o svém odvolání tušil již několik dní, přesto ho však právě kvůli ligovému úspěchu překvapilo. "Beru to jako fakt. Nesplnili jsme cíle, nedostali se do Evropské ligy, vypadli jsme s Ploještí. To se stalo a to mě mrzí," doplnil Uhrin v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Kdo ho na lavičce Viktorie nahradí, zatím zřejmé není. Spekuluje se o Pavlu Hapalovi, Luboši Kozlovi nebo bývalém trenérovi pražské Slavie Miroslavu Koubkovi.

O dalším postupu něco málo naznačil majitel klubu Tomáš Paclík. "Upřednostňujeme dlouhodobější sportovní koncept tak, aby byla Viktoria dlouhodobě opět úspěšná na tuzemské i evropské fotbalové scéně," vysvětlila jedna z hlavních postav nedávného západočeského vzestupu.

Plzeň teď čeká týden volna. Pohár FAČR se jí zatím ještě netýká, a tak se Horváth a spol. představí až v neděli před domácím publikem proti Hradci. Druhý tým loňské sezóny budou na zápas připravovat dosavadní asistenti.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
AONN - 11.08. Odpovědět

že to,ale trvalo..

AONN
Související odkazy
Nejnovější články