Zpět na » » Slavia po pěti letech vede ligu, v dalších zápasech se ale musí obejít bez zraněného Latky

Slavia po pěti letech vede ligu, v dalších zápasech se ale musí obejít bez zraněného Latky

Slavia po pěti letech vede ligu, v dalších zápasech se ale musí obejít bez zraněného Latky © slavia.cz - Martin Latka

0

Líbilo se

11.08. - Fotbalisté pražské Slavie se znovu dočkali první pozice v ligové tabulce. Ačkoli si pocity lídra užili už po minulém zápase s Ostravou, tentokrát je jejich radost ještě větší. SYNOT ligu totiž nepovedou pouze jeden den, nýbrž minimálně do pátku. Euforii v Edenu ale trochu přibrzdilo zranění kapitána Martina Latky.

Když Jaromír Zmrhal vstřelil druhý gól zápasu a vrhl se do davu severní tribuny, kde sídlí sešívaný kotel, nejspíše netušil, že jeho kolegové přidají ještě další dva zásahy a posunou Slavii na čelo soutěže. Postaral se o to hlavně Milan Škoda, jenž do psychicky zdecimované liberecké obrany dvakrát vlétl, a rázem svítil na ukazateli stav 4:1.

"Dneska jsme to fantasticky zvládli týmově. Sice se nám nevydařil první poločas, ale v kabině jsme si řekli, že to musíme zlomit vůlí a týmovou prací," říká lídr tabulky střelců SYNOT ligy.

Červenobílí to přitom s Libercem vůbec neměli tak jednoduché, jak mnozí fanoušci po minulém dobrém výkonu jejich oblíbenců a vyřazení Slovanu z evropských pohárů čekali. Slavia sice vedla od 17. minuty zásluhou Balaje, avšak krátce před přestávkou srovnal skóre Šural.

Při inkasované brance se opět objevily problémy v defenzivě, jež Pražany trápily už v předchozích zápasech. Na startu druhé půle pak přišla další rána. Hlasatel oznámil, že do hry už nezasáhne kapitán Martin Latka, který se předtím nechal ošetřovat, a nahradí ho sedmnáctiletý debutant Marek Kodr.

"Martin dostal koňara do bolestivého místa. Už v půli mi říkal, že měl střídat hned. Jeho pohyb byl omezený. Teď absolvuje vyšetření a pak uvidíme, jak bude jeho léčení probíhat," prozrazuje trenér Miroslav Beránek, jenž neuvažoval nad možností vrátit na místo stopera právě Škodu.

"Vůbec mě to nenapadlo a ani jsem neslyšel o tom, že by to chtěl trenér udělat," doplňuje hráč, který do Slavie přicházel jako nejlepší střelec sousední Bohemky, jenže v Edenu hrál dlouhou dobu na pozici toho, kdo má gólům spíše bránit, než je střílet.

Náhradník za Latku? Sedmnáctiletý talent

Z ní ho vysvobodil až příchod Beránka s Latkou. A jelikož při kapitánově zranění kouč na Škodu spoléhat nehodlá, naskýtá se jasná otázka. Kdo vytáhlého fotbalistu a šéfa kabiny nahradí?

Na to druhé bude asi složitější nalézt odpověď, na hřišti se však potencionální záskok už rýsuje. Proti Liberci dostal svoji první příležitost v dospělém fotbale Marek Kodr. Sedmnáctiletý hráč si nevedl vůbec špatně a po utkání sklízel slova chvály od spoluhráčů i zkušeného trenéra.

"Vždycky je to složité, když se vám zraní kapitán, ale Mára Kodr ho zastoupil perfektně," chválí věkem stále ještě dorostence Škoda a podobně mluví i Beránek. "Prožil opravdu vynikající debut, ale my jsme o jeho výkonnosti věděli už z tréninků."

Jestli na objev zápasu bude sázet i v dalších kolech se však zatím prozradit neodváží. "Máme čtyři stopery. Martin Dobrotka je zraněný, Martin Latka je zraněný, takže uvidíme, jakou sestavu vytvoříme," mlží kouč, jemuž k nalezení správného řešení zapeklitého rébusu může pomoci i následující pohárový zápas v Chrudimi.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Nejnovější články