Zpět na » » Ujfaluši: Trenéřina ne, ale mám nutkání se vrátit do Česka

Ujfaluši: Trenéřina ne, ale mám nutkání se vrátit do Česka

Ujfaluši: Trenéřina ne, ale mám nutkání se vrátit do Česka © zimbio.com - Tomáš Ujfaluši

0

Líbilo se

14.06. - Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši je po skončení aktivní kariéry na rozcestí. Šestatřicetiletý bronzový medailista z Eura 2004 v Portugalsku váhá nad tím, co dál, a zatím má jasno jedině v tom, že svoji budoucnost nevidí na pozici trenéra

"Trenéřina opravdu ne, ale nějaká manažerská práce by měl lákala. Tam bych mohl zúročit jazyky, kontakty a tak dále. Dlouhé roky spolupracuju s agentem Daliborem Lacinou, tam je jedna možnost, ale uvidíme," řekl novinářům Ujfaluši.

Olomoucký odchovanec má za sebou pět inspirujících měsíců práce v Galatasarayi Istanbul. V nejslavnějším tureckém klubu fungoval v jarní části sezony jako spojka mezi týmem, koučem Robertem Mancinim a prezidentem klubu.

"Tohle mě hrozně naplňovalo v momentě, kdy se dělaly přestupy a já komunikoval s trenérem a prezidentem. To byl ale začátek a teď je situace jiná. Mancini odstoupil, já už smlouvu nemám a je těžké říkat, co bude," poznamenal Ujfaluši.

Práce ve sportovním managementu ho dál přitahuje. Navzdory otevřené možnosti dalšího působení u Bosporu si však vážně pohrává s návratem domů. "Kdyby Mancini zůstal, určitě bych zůstal i já. Ale teď bude záležet na novém trenérovi. Abych se přiznal, mám teď spíše nutkání vrátit se zpátky do Česka a konečně se věnovat malé. Čas letí, bude mít devět roků a já jsem zatím spoustu času trávil bez ní," řekl Ujfaluši.

Rodák z Rýmařova si pochvaluje, že měl v kariéře velké štěstí na jednotlivá působiště. Hamburk, Florencie, Atlético Madrid a Galatasaray mu daly velkou školu života. "Naučil jsem se řeči, vybudoval si spoustu kontaktů. Rád bych to teď nějak dále využil," řekl Ujfaluši.

Po fotbalové stránce mu k srdci nejvíce přirostlo Atlético. S odvěkým rivalem Realu vyhrál Evropskou ligu i Superpohár v roce 2010. "Na Madrid budu vzpomínat nejraději, hlavně díky těm dvěma trofejím. Ale s celou kariérou jsem spokojený. Všude, kde jsem byl, jsem hrál a byl vůdčí osobnost. To se každému nepovede. Zažil jsem i skvělou éru nároďáku, bronz v Portugalsku," uvedl Ujfaluši, který byl na všech čtyřech zahraničních misích kapitánem týmu.

Mimo trávník a fotbalové arény mu nejvíce učarovalo Toskánsko. Ujfaluši se do kolébky renesance na řece Arno často vracívá. "Ve Florencii jsem si našel spoustu známých a je to destinace, kde bych si dokázal představit žít. A možná to tak i skončí," dodal Ujfaluši.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články