Zpět na » » V pátém vzájemném zápase první gól, Slavia vyhrála na Julisce 1:0

V pátém vzájemném zápase první gól, Slavia vyhrála na Julisce 1:0

V pátém vzájemném zápase první gól, Slavia vyhrála na Julisce 1:0 © slavia.cz - Karol Kisel, Slavia Praha

0

09.08. - V pátečním zápase 4. kola Gambrinus ligy se v malém pražském derby utkali týmy Dukly a Slavie. Dukla šla do zápasu jako mírný favorit, Slavii naopak hnala dopředu touha konečně získat tři body. A právě hosté se po brance svého kapitána - Karola Kisela, radovali z velmi těsné výhry.

I přesto, že sešívaní vyhráli pouze rozdílem jedné branky, padlo v tomto zápase více gólů než v posledních čtyřech vzájemných střetnutích dohromady. Ty pokaždé skončili výsledkem 0:0.

První větší šanci mohl mít na svých kopačkách ex-slávista Zbyněk Pospěch, na centrovaný balón se však nestihl ve skluzu natáhnout a ten tak skončil mimo hrací plochu. O pár okamžiků později mohla jít Dukla opět do vedení, ovšem tentokrát se vyznamenal Radek Černý, který nejprve zlikvidoval pokus Bergera a následně zneškodnil i dorážku Pázlera.

Naopak, na druhé straně hřiště, se ve 27. minutě radovali hosté, když nejprve Kisel zahájil útočnou akci přihrávkou na Nitranského, ten nacentroval zpět na nabíhajícího Kisela a kapitán Slavie se nemýlil.

Další příležitost měla Slavia hned z kraje druhé půlky, Juhar trefil ovšem pouze tyč a následně se neprosadil ani osamocený Škoda, jež nastřelil pouze brankáře Dukly Radu.

Ve zbylém průběhu zápasu měla více ze hry domácí Dukla, ovšem její hráči nedokázali proměňovat šance a jejich střely většinou končily mimo brankovou konstrukci. Ve zbytku utkání se již moc zajímavého neudálo, jen pouze v samém závěru, ve třetí minutě nastavení, obdržel červenou kartu po ostrém faulu na polovině hřiště obránce Dukly Vorel, který si tak minimálně další zápas nezahraje.

Branky: 27. Kisel

FK Dukla Praha: Rada - Romera (80. Marek), Vorel, Božič, Vrzal - Malý, Gedeon (87. Štetina), Kalouda - Berger, Pospěch, Pázler (56. Hašek)

SK Slavia Praha: Černý - Nitrianský, Bortel, Kolařík (56. Škutka), Dostál - Štěpán (66. Koreš), Petrák, Kisel, Zmrhal, Juhar (90. Čonka) - Škoda