Zpět na » » Disciplinárka FA ČR trestala pokutou Baník i Slovácko, kvůli pyrotechnice zahájila řízení se Spartou

Disciplinárka FA ČR trestala pokutou Baník i Slovácko, kvůli pyrotechnice zahájila řízení se Spartou

Disciplinárka FA ČR trestala pokutou Baník i Slovácko, kvůli pyrotechnice zahájila řízení se Spartou © chachari.cz - Fanoušci Baníku proti zákazu pyrotechniky na stadionech

1

Líbilo se

22.03. - Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky potrestala za nedostatečnou pořadatelskou službu kluby FC Baník Ostrava pokutou 30 000 Kč a 1. FC Slovácko 15 000 Kč. Kvůli stejnému přestupku zahájila disciplinární řízení se Spartou Praha, informuje DK FA ČR na oficiálním webu.

Disciplinární komise potrestala FC Baník Ostrava pokutou 30 000 Kč za nedostatečnou pořadatelskou službu v ligovém utkání 20. kola s Dynamem České Budějovice. Hostující trenér František Cipro byl zasažen kelímkem s tekutinou, do prostoru hřiště byla také vhozena plastová sedačka.

S poloviční pokutou vyvázlo 1. FC Slovácko za nedostatečnou pořadatelskou službu při duelu stejného kola s Bohemians 1905.

Disciplinární komise kvůli stejnému přestupku zahájila disciplinární řízení se Spartou Praha za použití nedovolené pyrotechniky při pátečním utkání 21. kola proti Baníku Ostrava.

Pokutu 30 000 korun dostal za simulování záložník Slovácka Ladislav Volešák. "Hráč nasimuloval podle názoru komise rozhodčích pokutový kop. Disciplinární komise shlédla dvě videa a také fotografie a jednomyslně se shodla na tom, že došlo k přifilmování pádu. Disciplinárka průběžně trestá tyto projevy nesportovního chování a zasazuje je do kontextu. Jde o podobný případ, jako u hráče Jablonce Lafaty na podzim nebo u nedávno u plzeňského Pilaře. I výše pokuty tomu odpovídá," stojí v prohlášení DK.

Za vyloučení si nezahraje dva zápasy Martin Nešpor z Bohemians 1905. Jeden duel za čtyři žluté karty si nezahrají hráči Viktorie Žižkov Jiří Valenta a Daniel Bartl, fotbalisté Baníku Ostrava Pavol Poliaček a Ondřej Cverna. Dále pak útočník Mladé Boleslavi Marek Kulič a českobudějovický Filip Rýdel.

Trenér druholigové Vlašimi Luboš Urban dostal pokutu ve výši 5000 Kč. Urban byl za opuštění technické zóny a za kritiku rozhodčího vykázán na tribunu v utkání proti Baníku Most.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Související odkazy
Nejnovější články