Real Madrid si v ligové premiéře poradil s Córdobou
© mundodeportivo.com - Karim Benzema
1
25.08. -
Real Madrid vstoupil do nového ligového ročníku úspěšně. Na domácím stadionu San Bernabéu porazil Córdobu, nováčka, který se do Primera División vrátil po 42 letech, 2:0. Gólově se na tříbodovém zisku podíleli Karim Benzema a Cristiano Ronaldo.
Real Madrid se představil v ligové premiéře před svými fanoušky, ale žádná velká sláva to proti klubu, který se vrátil po 42 letech do nejvyšší soutěže, nebyla. Hosté z Andalusie hráli srdcem, poctivě dřeli hned od úvodního hvizdu a dokonce si i vytvořili první vážnější příležitost. Střela japonského útočníka Havenaara ze 7. minuty šla však mimo tři tyče. Real se snažil útočit, nicméně jeho akce byly čitelné a tradičně chyběla i rychlost.
Až zhruba po 20 minutách blancos zařadili vyšší rychlostní stupeň a byl to Toni Kroos, který střelou zpoza vápna ve 25. minutě vyzkoušel brankáře Juana Carlose. Ten zasáhl bezchybně. O pět minut později už ale velký favorit zápasu vedl. Autor střely si tentokrát nachystal rozehrávku rohového kopu, míč posadil přímo na hlavu Karimu Benzemovi a ten neomylně trefil volný prostor v bráně - 1:0. Benzema se tak mohl radovat z první trefy od semifinále Ligy mistrů s Bayernem.
Od tohoto okamžiku se hra Bílého baletu divákům zamlouvala mnohem více, nicméně zas tak příliš se hosté při bránění nezapotili, snad pouze s výjimkou rány Jamese Rodrígueze, na níž zareagoval pozorný Juan Carlos. Córdoba pak ještě zahrozila v závěrečných minutách první půle. Haavenaar střelou hlavou využil nerozhodnosti Casillase a domácí obrany po rohovém kopu.
Do druhé půle vstoupila Córdoba mnohem odvážněji a prvních pět minut zamkla Real na jeho polovině. Výsledkem byly dvě střely Matose a Pantiće. Real dokázal odpovědět pouze tvrdou peckou Jamese, kterou zlikvidoval Juan Carlos. O deset minut později by se ale v domácích krve nedořezal. Tvrdou střelu Fidela, kterou Casillas vyrazil, postrčil do prázdné brány Xisco. Jenže, naštěstí pro domácí, útočník Córdoby stál v ofsajdovém postavení. Blancos se sice s příchodem Isca a Carvajala mírně zlepšili, nicméně přeci jen jim chyběla jiskra.
Když už časomíra odpočítala devadesát minut, natáhl ke střele z 25 metrů Cristiano Ronaldo, míč během svojí dráhy před brankovou čarou ještě skočil a brankář Córdoby neměl nárok - 2:0. Nicméně úvodní zápas příliš pozitiv ze hry Realu Madrid nepřinesl.
Real Madrid 2:0 Córdoba CF
Góly: 30. Benzema, 90. C. Ronaldo
Real Madrid: Casillas - Arbeloa (73. Carvajal), Pepe, Ramos, Marcelo - Modrić, Kroos, James (72. Isco) - Bale, Benzema (76. Khedira), Cristiano Ronaldo
Córdoba CF: Juan Carlos - Gunino, Íñigo López, Pantic, Crespo - López Garai, Rossi - Ryder Matos (62. Fidel), López Silva, Pinillos (46. Fede Cartabia)- Havenaar (67. Xisco)
Kam dál?
- Trenér Atlética Simeone dostal pořádný flastr – nesmí na lavičku osm zápasů. Mohlo jich být ale i víc
- Je kádr Realu Madrid ideálně stvořený k prvnímu zisku titulu od roku 2012?
Jan Preisler / fotbalportal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
MS 2026: David proti Goliášovi –...
Úřadující mistři Evropy vstupují do severoamerického šampionátu s jediným cílem - napravit tři předchozí nezdary z... -
MS 2026: Švédsko si musí dát na...
Světový šampionát v Mexiku, USA a Kanadě píše své první příběhy a v rámci nabité skupiny F na sebe narazí dva celky s... -
MS 2026: Duel Pobřeží slonoviny s...
Jedním z nejzajímavějších duelů úvodního kola mistrovství světa 2026 bude souboj Pobřeží slonoviny s Ekvádorem. V... -
Australský fantom Beach vychytal...
Turecko je pasováno do role jednoho z černých koní. I přes dobrý výkon v úvodním zápase ale přichází komplikace.... -
Skotsko vybojovalo výhru nad...
Skotsko se na mistrovství světa dostalo po 28 letech. Hned na úvod úvodní skupiny muselo porazit nováčka z Haiti. Na papíře to... -
MS 2026: Nizozemsko vs. Japonsko....
Jeden z nejatraktivnějších zápasů úvodních dnů mistrovství světa 2026 nabídne souboj Nizozemska s Japonskem. Dva... -
MS 2026: Německo začíná proti...
Německo vstoupí do mistrovství světa 2026 soubojem s Curaaccedil;aem. Papírově jde o jeden z nejjednoznačnějších zápasů...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



