Zpět na » FNLiga » Představujeme druholigové kluby: FK Fotbal Třinec

FNLiga - Představujeme druholigové kluby: FK Fotbal Třinec

Představujeme druholigové kluby: FK Fotbal Třinec © fotbaltrinec.cz - Logo FK Fotbal Třinec

3

Líbilo se

01.08. - Představování druholigových klubů pokračuje již svým dvanáctým dílem, ve kterém vám přiblížíme dění v klubu FK Fotbal Třinec.

Fotbalový klub z Třince působí ve druhé nejvyšší soutěži u nás již pět sezon po sobě a v té loňské se tým dočkal nejlepšího umístění, když nedobře rozjetý ročník tým nakonec zakončil na vynikajícím pátém místě po předchozích dvou devátých místech, jednom třináctém a desátém. „Byla to za poslední léta nejlepší druholigová sezóna, která začala nepříliš šťastně, když jsme po pěti odehraných kolech měli pouze čtyři body. Pak nastal obrat, kdy naši fotbalisté prokazovali, že fotbal hrát umí, získávali bod po bodu a po příchodu trenéra Lubomíra Luhového dokázali ještě do konce podzimu získat 23 bodů. Vynikajícím způsobem nám vyšla jarní sezóna, do které jsme vstoupili 3 vítězstvími, což vedlo k tomu, že se najednou začalo hovořit o Třinci, jako o možném kandidátu na postup do 1. ligy. Záhy však došlo k vystřízlivění, kdy velmi nešťastné porážky, zejména ve Znojmě a Čáslavi posunuly naše mužstvo do oblasti kolem onoho 5. místa. Závěr sezóny pak byl odehrán v již klidném duchu a zakončen dvěmi nešťastnými porážkami v Karviné a doma s Mostem. Domnívám se, že při lepší konstalaci při závěrečných zápasech jsme nakonec mohli skončit čtvrtí,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web předseda dozorčí rady FK Fotbal Třince ing. Ivo Špaček.

Letní přestupní období pocítili i v Třinci, kdy klub postihla citelná ztráta na pozici stopera, kterou opustil Jaroslav Chlebek někdejší záložník prvoligového Dynama České Budějovice a v posledních sedmi sezonách právě druholigového Třince. Hostování také skončilo Oboyovi a Minarčíkovi. Angažmá podobně jako Chlebek ukončil i Onuchukwu. Na hostování odešel do Opavy Mrázek.

Tým naopak přivítal z hostování navrátivšího se Marošiho a nováčky v kádru jsou záložník Pospíšil, útočník Nekuda a brankář Klepek.


Příprava FK Fotbal Třinec:

FK Fotbal Třinec - FK AS Trenčín 2:1 (0:1)
FK Fotbal Třinec - Sokol Lískovec 2:0 (0:0)
SK HS Kroměříž - FK Fotbal Třinec 1:3 (0:3)
SK Sigma Olomouc - FK Fotbal Třinec 2:2 (2:2)
FK Fotbal Třinec - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
FC Baník Ostrava - FK Fotbal Třinec 1:3 (0:3)

Kam dál?

Jiří Paýr / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články