Vedení Vlašimi je nad míru spokojeno
© -
1
22.06. - Nováček druholigové soutěže z Vlašimi se může plácat po zádech, jelikož základní cíl, kterým bylo udržení druhé ligy byl splněn a tým vedený trenérem Nádvorníkem skončil na báječném sedmém místě. S prací trenéra a samozřejmě i s výsledky je spokojeno i vedení klubu.
Uplynulá druholigová sezona byla pro vlašimský fotbal jistě úspěšná, protože tým skončil na výborném sedmém místě i přes nevydařené jaro. Toto umístění se velice líbí vedení klubu, které je maximálně spokojeno. „Vedení je samozřejmě spokojené s uplynulou druholigovou sezonou. To sedmé místo je nádherné," říká na úvod rozhovoru Milan Kuklík, sportovní ředitel klubu. Hlavní cíle klubu stanovené před sezonou tedy byly úspěšně splněny. „Když to vlastně vezmeme, tak nám se podařilo naplnit cíle dva roky po sobě. Nejdřív to byl postup z ČFL, nyní záchrana druhé ligy a postup z rezervním týmem do divize," dodal se spokojeným výrazem Kuklík.
Podzimní část se týmy vydařila lépe a tým obsadil šesté místo a měl na dosah i vyšší mety. „Ano po podzimu jsme byli šestí a s tím místem bylo vedení nad míru spokojeno," pokračoval sportovní ředitel Vlašimi. „Jen trenér byl stále nespokojen a chtěl bojovat o čtvrté místo," dodal s úsměvem na tváři. Jaro bylo nepříliš vydařené, ale přeci jen se tým držel v tabulce stále poměrně vysoko. „Je fakt, že jaro nepatřilo k nejpovedenějším, ale to k fotbalu patří. Pořád se nemůže jen vyhrávat a radovat se," pokračoval v hodnocení Milan Kuklík a jedním dechem dodal: „Byly chvíle, kdy bylo veselo, ale také kdy fanoušci nadávali a týmu se příliš nedařilo. Našim fanouškům bych však chtěl poděkovat, tým jezdili podporovat i do velmi vzdálených měst a patří jim uznání."
Již mnohokrát bylo zmíněno i to, že se nepodařilo výrazně posílit ofenzivní sílu týmu, které po podzimu odešlo dvacet jedna branek. „Ano posílit útok se nám v zimě nepodařilo tak jak bychom si představovali," dodával ne moc vesele Kuklík. „Nyní v létě se budeme o posílení útočných řad o to víc, aby nás nepotkalo to co na jaře," dodal jedním dechem.
Během jara se také objevilo v hledišti několik hlasů, které volali po odvolání trenéra Nádvorníka. Právě trenér Nádvorník měl údajně ultimátum do dvou posledních zápasu, ve kterých měl získat čtyři body. „Já bych se k tomu nerad vyjadřoval, ale samozřejmě se ta série neúspěchů něják řešila," řekl stručně. Právě těsně po skončení sezony byla trenérovi prodloužena smlouva na rok a zájemci o jeho služby ze Žižkova "utřeli nos". „Ano trenér měl nabídky od jinud, ale nakonec jsem se dohodli o ročním prodloužení jeho smlouvy zde ve Vlašimi," okomentoval situaci ohledně trenéra.
Během sezony se také ve Vlašimi rozšířilo několik spekulací o možném prodávání druhé ligy do jiného města. „Druhá liga pochopitelně zůstává ve Vlašimi," popřel razantně tyto spekulace Milan Kuklík. „Vše je samozřejmě otázkou peněz, které se shánějí velmi těžko, ale my jsme licenci dostali bez podmínky a rozpočet máme v pořádku bez dluhů," nastínil situaci muž, který fotbalu ve Vlašimi jistě hodně pomohl. „Situace by byla samozřejmě trochu jiná a jednodušší, kdyby některé regionální firmy měli lepší přístup ke sponzoringu," uvedl tak trochu smutně Kuklík. „Fotbal jako sport, i jako slovo je u někoho značně neoblíben," dodal. „Ještě ohledně těch spekulací. Vše bych to shrnul do jedné věty: Dokud se o tom fotbale mluví, ať je to záporně či kladně, je to dobře. Pokud se o něm mluvit nebude bude to špatně a bude to nuda"
Rezervní tým Vlašimi vybojoval postup z Krajského přeboru do divize a to s sebou nese i další finanční náklady a jak se s tím klub hodlá vypořádat? „Samozřejmě hledáme nové sponzory pro nadcházející sezonu a já jen doufám, že to všechno dobře dopadne a Vlašim bude úspěšný tým," řekl na závěr rozhovoru Milan Kuklík.
Jiří Paýr / FotbalPortal.cz, fcgraffinvlasim.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Jak Chelsea přeskočila Arsenal a...
Chelsea dosáhlo verbální dohody s Aston Villou o přestupu Morgana Rogerse za přibližně 138 milionů eur (117 milionů liber).... -
Chelsea přetáhla Arsenalu vysněnou...
Chelsea dokončila jeden z největších přestupů letošního léta. Podle exkluzivních informací se londýnský klub dohodl s... -
Zápas, který nikdo nechtěl hrát, jak tvrdili aktéři. Nicméně kdyby Anglie neselhala ve druhé půli s Argentinou a kdyby...
-
Výstupní klauzule Marcuse Rashforda...
Každý celek toužící po podpisu anglického křídelníka Marcuse Rashforda musí od nynějška složitě vyjednávat o... -
MS 2026: FIFA odhalila novou trofej...
Organizace FIFA oznámila, že vítězové mistrovství světa obdrží po nedělním finále dosud nevídanou odměnu. Během 19.... -
MS 2026: FIFA řeší tresty pro...
Organizace FIFA pečlivě zkoumá případné disciplinární kroky poté, co skupina argentinských fotbalistů rozvinula transparent... -
Na přestupový trh spadla bomba....
Michael Olise údajně sdělil svým reprezentačním spoluhráčům, že touží opustit Bayern Mnichov a po blížícím se konci...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


