Zpět na » » Kdo se dostane do finále Carabao Cupu?

Kdo se dostane do finále Carabao Cupu?

Kdo se dostane do finále Carabao Cupu? © iconsport.photo - Liverpool je favoritem

0

Líbilo se

09.01. - PREVIEW Carabao Cup nám došel až do svého semifinále. V něm zbyl Liverpool, Fulham, Chelsea a Middlesbrough. Už dnes se dozvíme, zda se stane menší zázrak a Middlesbrough se jakožto druholigový přiblíží do finále přes Chelsea, zítra pak uvidíme v akci Liverpool proti Fulhamu, jakožto celkového favorita na zisk této trofeje.

Tento ročník Carabao Cuou je vskutku hodně zajímavý. V semifinálové fázi nám už zbyl jediný z původních favoritů. Arsenal skončil na West Hamu v osmifinále, Manchester City vypadl v osmifinále s Newcastlem, stejně tak jakožto úřadující šampion vypadl na Magpies Manchester United. Newcastlu zase v penaltách stopku vystavěla Chelsea. Když se pak podíváme na cestu semifinalistů, Chelsea porazila Brighton, Blackburn a Newcastle, Liverpool za sebou nechal Leicester, Bournemouth a West Ham, Fulham měl Norwich, Ipswich a Everton a druholigové Middlesbrough prošlo přes Huddersfield, Bolton, Bradford, Exeter a Port Vale. Cestu tedy měl nejsnažší.

Právě dnes teprve narazí na opravdu velkého soupeře v podobě Chelsea. Ta sice nemá ideální sezónu, v kádru má spoustu otazníků a je rozhodně porazitelná, ale přeci jen tu o favoritovi nemusí být řeč. Pokud bude chtít Boro v dvojzápase uspět, musí pod jejich hráči doslova hořet trávník. V Championship hraje poklidný střed tabulky, stejně jako Chelsea. Fanoušci obou týmů rozhodně čekají více. Stejně jako u Chelsea, ani Middlesbrough nemá jednu velkou hvězdu, ale pracující celek se spoustou mladých hráčů s chutí ukázat se. Slibuje nám to pěknou podívanou, snad to bude otevřené i v odvetě.

Jasná záležitost, ačkoliv zřejmě na vyšší úrovni, by to měla být v souboji Liverpoolu s Fulhamem. Když se oba týmy letos střetly v Premier League, byla z toho fantastická podívaná a neskutečná otočka Liverpoolu v posledních minutách. Jeden gól hezčí než druhý. Jürgen Klopp už 3 góly od Fulhamu nemůže nechat dopustit. Fulham ale bude cítit velkou šanci a historický úspěch. Problém je tu ale v tom, že to není náhlá smrt v jednom zápase. Tady musí Fulham Liverpool přehrát rovnou dvakrát, aby se mohl těšit z postupu. A to je prakticky nemožné.

Radost Chelsea po postupu

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články