Zpět na » Premier League » Preview sobotních zápasů 9. kola Premier League

Preview sobotních zápasů 9. kola Premier League

0

Líbilo se

05.10. - Po bojích v poháru UEFA a Champions League se většina zápasů 9. kola odehraje až v neděli a tak sobotní fotbalové menu bude tentokrát hodně chudé.

Manchester United Manchester United - Wigan Athletic Wigan Athletic


Výkop: Sobota 6. října 2007 13:45
Stadion: Old Trafford
Řídí: Mike Riley

Souboj obra s goliášem, to je asi nejlepší přirovnání, které lze použít na souboj United s Wiganem. Ovšem v tomhle případě obr Davida drtí jedním úderem za druhým. Proti Wiganu totiž stojí fakt, že proti obrům - respektive takzvané "velké čtyřce PL" prohráli všech 17 zápasů, v nichž dostali 42 branek a proti samotným United se jim také nedaří nejlépe - vždyť s nimi v posledních pěti zápasech v lize a poháru pětkrát prohráli a skóre je 3:16.

Wigan se v sobotu mimo narušení několika negativních statistik bude pokoušet také o premiérové vítězství na půdě soupeře, když zatím dokázal vytěžit pouhý jeden bod za remízu ve West Hamu.

I když domácí po špatném startu do soutěže teď pravidelně sbírají body, mají stále druhý nejhorší útok hned po Derby. Vždyť v osmi zápasech vstřelili pouhých 7 branek. Pokud zmiňujeme špatný útok, je nutné vyzdvihnout výbornou obranu. United nedostali gól už 509 minut a v pěti zápasch po sobě udrželi čisté konto, v Premier League naposled inkasovali 19. srpna v derby s Citizens, doma pak v této sezoně neinkasovali ještě vůbec.

Co se zranění týká, domácím budou chybět dlouhodobí marodi Ji-Sung, Fletcher, Foster, Silvestre, nastoupit nebudou moci ani Hargreaves, Van der Sar ani Michael Carrick.
Hosté by měli postrádat Emile Heskeyho, nejistý je start Dennyho Landzaata, Antonia Valencii nebo Rachida Bouaouzana.

Aktuální forma: Manchester: W(CL) W L(CC) W W(CL) W --- Wigan: L L D L L(CC) D


Aston Villa Aston Villa - West Ham West Ham United

Výkop: Sobota 6. října 2007 16:00
Stadion: Villa Park
Řídí: Steve Tanner

Aston Villa byla úspěšná ve třech posledních domácích zápasech, Hammers se zatím venku naopak daří více, než doma. Ze tří zápasů venku hned dva vyhráli.
Aby statistik nebylo málo, nutno dodat, že v historii z 24 zápasů mezi těmito dvěma týmy skončilo remízou plných 12. Bez zajímavosti taky není, že trenér domácích Martin O'Neill počtvrté nastoupí proti londýnskému klubu v sezoně, přičemž v ani jednom z předchozích třech zápasů neprohrál (naposled remizovali 4:4 na White Hart Lane s Tottenhamem, když neudrželi nadějné vedení 4:1).

Domácí budou jistě postrádat útočníka Carewa, nastoupit nemůže ani P.Berger, na jehož návrat O'Neill netrpělivě čekal. Berger si obnovil zranění kolenní šlachy.
Trenér Curbishley nebude moci použít Bobbyho Zamoru ani Kierona Dyera, chybět by měl i Craig Bellamy, ačkoli už to s jeho vyléčením vypadalo dobře a Bellamy už dokonce naplno trénoval, pak se ale opět ozvala jeho natažená třísla.

West Ham je, i přes všechny papírové předpoklady, podle trenéra Curbishleyho odhodlaný bojovat o další body.

Aktuální forma: Aston Villa: D L(CC) W L W W(CC) --- West Ham: L W(CC) L W W W(CC)

Stanislav Horák / fotbalportal.cz

Nejnovější články