Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Arsenal připraven přejít do útoku po konci anglického Mistrovství světa, v hledáčku hráč za 118 milionů eur

Arsenal připraven přejít do útoku po konci anglického Mistrovství světa, v hledáčku hráč za 118 milionů eur

Arsenal připraven přejít do útoku po konci anglického Mistrovství světa, v hledáčku hráč za 118 milionů eur © IconSport - Mikel Arteta Arsenal

0

Líbilo se

Dnes 10:44 - Nová sezona Premier League se rychle blíží a Mistrovství světa skončí v neděli finále Španělsko vs. Argentina. Přestupové aktivity se po turnaji rozjedou naplno. Podle přestupového specialisty Bena Jacobse se jednání mezi Aston Villou a Arsenalem o přestupu útočníka urychlí po skončení Mistrovství světa a Gunneři hodlají podat formální nabídku. Arsenal bude muset zaplatit více než 118 milionů eur (100 milionů liber), aby Rogerse získal.

Proč Arteta potřebuje nové útočníky?

V příští sezoně bude těžké udržet defenzivní stabilitu z minulé sezony, zejména pokud William Saliba vynechá delší část ročníku kvůli zranění zad. Pokud Arsenal v sezoně 2026/27 inkasuje více gólů, útočníci budou pod mnohem větším tlakem. Klíčový křídelník Bukayo Saka bojoval se zraněními po celý rok 2025 a do roku 2026, přičemž na Mistrovství světa nastupoval jen omezeně. Rogers představuje hrozbu ze střední vzdálenosti i při protiútocích, a jeho schopnost proměňovat těžké šance by mohla Arsenalu pomoci vyhnout se zbytečným ztrátám.

Co ještě Arsenal potřebuje v útoku?

I po případném příchodu Rogerse přetrvávají otázky v útočné řadě, zejména ohledně Viktora Gyokérese. Výsledky Arsenalu v příští sezoně mohou záviset na tom, zda Kai Havertz zůstane fit po větší část ročníku jako alternativa na pozici středního útočníka. Útočníkům v Emirates by navíc prospěla lepší zásobovací hra ze středu pole — oblast, ve které Declan Rice ani Martín Zubimendi nevynikají. To by mohlo učinit příchod Bruna Guimarãese z Newcastlu téměř nezbytným.

Alex Clody /

Nejnovější články