Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Zoufalý, bezzubý Liverpool, kritizuje Gary Neville. Titulová bitva se znovu otevírá

Zoufalý, bezzubý Liverpool, kritizuje Gary Neville. Titulová bitva se znovu otevírá

Zoufalý, bezzubý Liverpool, kritizuje Gary Neville. Titulová bitva se znovu otevírá © iconsport.com, fotbalportal.cz - Liverpool

0

Líbilo se

05.10. - VIDEO Na Stamford Bridge rozhodl o triumfu Chelsea v nastaveném čase talentovaný Estevao, který zajistil domácím výhru 2:1. Zatímco Arsenal se posouvá na čelo tabulky, obhájci titulu z Liverpoolu čelí ostré kritice. Nejhlasitější je bývalý obránce Manchesteru United Gary Neville, který výkon ofenzivy i zálohy Reds označil za „naprosto bezzubý“ a „zoufalý“.

Neville: Útok Liverpoolu byl naprosto k ničemu

Liverpool se na Stamford Bridge sice dokázal vrátit do hry po trefě Codyho Gakpa, ale závěr utkání podle Nevilla odhalil obrovské slabiny. „Po vyrovnávacím gólu jsem byl zklamaný z jejich výkonu. Všechno nasvědčovalo tomu, že mají na to zápas otočit, ale posledních dvacet minut? Jejich kreativní hráči, záložníci i útočníci byli naprosto k ničemu,“ spustil bývalý reprezentant Anglie.

Zvlášť tvrdě se opřel do ofenzivních hvězd. „Gakpo, Salah - ztráceli míče neuvěřitelným způsobem. Wirtz vůbec netušil, jak se zapojit, Isak se vytratil. Salah je samozřejmě fenomenální, ale dneska? Jeho rozhodnutí i zakončení byla mizerná,“ hodnotil Neville.

Na adresu mladého Floriana Wirtze byl ještě přímočařejší: „Působí strašně nezrale. Pohybuje se na hřišti špatně, běhá tam, kde nemá, je až moc poctivý v defenzivě, místo aby myslel na ofenzivu. Potřebuje se naučit, jak si najít správnou pozici, protože momentálně je strašně čitelný.“

Defenziva pod palbou: krajní beci nejsou na úrovni

Kritika se neomezila jen na útok. Neville se pustil i do obrany, zejména do krajních beků. „Kerkez vypadá jako hráč juniorky. Je naivní, prohrává souboje, a to hraje vedle Van Dijka, nejlepšího stopera světa. Frimpong působí spíš jako křídlo, ne jako pravý bek. Conor Bradley nepřesvědčuje a Robertson už není tím, kým býval,“ vyjmenovával.

Podle něj právě krajní obránci představují v tuto chvíli největší problém Liverpoolu. „Když nezvládáte krajní prostory, je těžké hrát svou hru. Liverpool je v tomhle momentálně hodně slabý,“ dodal.

Slot: Letní změny nás poznamenaly

Trenér Arne Slot po porážce uznal, že jeho mužstvo trpí kvůli velkým letním změnám v kádru. „Nikdy nejste blízko ideálu. Přišlo hodně nových hráčů v různých termínech, nebyl čas to secvičit. Remíza by byla spravedlivá, výhra možná. Ale realita je jiná,“ řekl nizozemský kouč.

Jamie Redknapp pak upozornil, že Reds ztratili rovnováhu, která je zdobila v minulé sezoně. „Loni měli skvělý balanc, letos jsou moc otevření a přestali mít kontrolu. To není Liverpool, jak jsme ho znali,“ prohlásil expert Sky Sports.

Tlak na šampiony roste

Třetí porážka v řadě, problémy v obraně i nevýrazná ofenziva - Liverpool se ocitá pod velkým tlakem. Arsenal se mezitím vyhřívá na čele a Premier League slibuje napínavou bitvu až do jara.

Neville přesto věří, že Reds se dokážou zvednout: „Mají světové hráče i zkušeného trenéra. Ale musí začít fungovat krajní beci a Wirtz se musí naučit, jak hrát s Isakem a dalšími. Jinak to pro ně může být hodně dlouhá sezona.“

Chelsea slaví velký triumf, Arsenal se těší z čela tabulky - a Liverpool? Ten musí hledat cestu zpátky, jinak jeho obhajoba titulu vezme rychle za své.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák /

Související odkazy
Nejnovější články