Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Trenér Manchesteru City Pep Guardiola není spokojený se svým týmem: Máme moc hráčů, spoustu z nich by mělo odejít

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola není spokojený se svým týmem: Máme moc hráčů, spoustu z nich by mělo odejít

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola není spokojený se svým týmem: Máme moc hráčů, spoustu z nich by mělo odejít © iconsport - Pep Guardiola se ještě chce rozloučit s některými hráči ze svého kádru

2

Líbilo se

09.08. - Trenér Manchesteru City Pep Guardiola před novou sezónou jasně řekl, že jeho tým potřebuje zúžit kádr. Navzdory příchodu nových posil španělský stratég upřednostňuje menší skupinu fotbalistů, se kterou by pracoval. V přátelském utkání proti Palermu, kam odcestovalo pouze 22 hráčů, chyběli někteří hráči, což může signalizovat jejich blížící se odchod.

Jack Grealish, James McAtee a Stefan Ortega nebyli součástí cestujícího týmu, což je podle médií jasným znamením, že už s nimi Guardiola nepočítá. Grealish se po svém rekordním přestupu na Etihad nikdy nedokázal naplno prosadit a Ortega zřejmě přišel o místo v brance kvůli příchodu Jamese Trafforda, který má konkurovat jedničce Edersonovi.

Jedna změna v kádru už proběhla, obránce Vitor Reis odešel na hostování do španělské Girony. Guardiola k tomu řekl: „Vitora mám moc rád a má před sebou skvělou budoucnost, ale nechci, aby seděl každý víkend doma, když v týmu jsou před ním v hierarchii jiní hráči.“

Žádné další posily, ale odchody ano

Na otázku, zda očekává další příchody, Guardiola odpověděl: „Myslím, že ne. Potřebujeme spíše menší počet hráčů. Nemám rád hodně hráčů v týmu. Ještě spoustu hráčů by mělo odejít.“

Klub se navíc potýká s nešťastným zraněním klíčového záložníka Rodriho, který si poranil nohu v utkání na mistrovství světa klubů. Očekává se, že bude mimo hru až do konce první reprezentační přestávky. A to není jediný problém. „Máme nějaké drobné bolístky, někteří hráči se vracejí se zraněními. Nálada je teď podobná té, jakou jsme zažívali na mistrovství světa klubů,“ řekl Guardiola.

Kvůli nedostatku plně připravených hráčů Guardiola uvedl, že tým zřejmě nevstoupí do sezóny v optimální formě a to i kvůli tomu, že místo přátelských zápasů se zaměřili na trénink. „Možná nám chybělo několik přátelských zápasů, abychom se připravili a byli na tom o něco lépe pro první tři zápasy proti Wolves, Spurs a Brightonu, ale potřebovali jsme si odpočinout a rozhodli jsme se pro více tréninkových jednotek než zápasů,“ dodal trenér.

Přečtěte si také: Bývalý obránce Lescott předpovídá nadcházející sezónu Manchesteru City: Bylo by naivní nevidět City jako favority v každé soutěži

Nikolas Kočica /

Nejnovější články