Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Jaké budou letní posily Manchesteru City? Tým Pepa Guardioly se chce zaměřit na dva hráče z AC Milán

Jaké budou letní posily Manchesteru City? Tým Pepa Guardioly se chce zaměřit na dva hráče z AC Milán

Jaké budou letní posily Manchesteru City? Tým Pepa Guardioly se chce zaměřit na dva hráče z AC Milán © iconsport - Manchester City má zájem o duo z AC Milán

0

Líbilo se

13.04. - Manchester City v této sezóně nepředvádí výkony na své obvykle výjimečné úrovni a bude muset ještě zabrat, pokud si chce zajistit místo v Lize mistrů. Navíc ho čeká semifinále FA Cupu proti Nottinghamu Forest, které alespoň částečně drží pozornost fanoušků v jinak poněkud nevýrazné sezóně.

V lednu přivítal Pep Guardiola v klubu tři nové hráče. Abdukodira Khusanova, Omara Marmoushe a Nica Gonzaleze. A šéf lavičky City by mohl v létě ještě více posílit svůj kádr, jelikož Kevin De Bruyne po vypršení smlouvy v červnu klub opustí. Nejasná je i budoucnost Kylea Walkera, který momentálně hostuje v AC Milán a smlouva Ilkaye Gündogana se také blíží ke konci, i když existuje opce na její prodloužení o další rok.

Zdá se tedy, že příchod nových posil bude pravděpodobně nutný. Kdo by ale mohl zamířit na Etihad Stadium? Jak informoval TEAMtalk, City údajně plánují dvojitý podpis hráčů z AC Milán, Tijjaniho Reijnderse a Thea Hernandeze. Čtyřiapadesátiletý Guardiola by rád přivedl do svého týmu tohoto záložníka a levého obránce.

Zpráva tvrdí, že klub ze Serie A je pod tlakem, aby v létě získal finanční prostředky, jelikož je stále pravděpodobnější, že se v příští sezóně nepodívá do Ligy mistrů. Tým momentálně figuruje až na devátém místě italské nejvyšší soutěže. Předpokládá se, že Rossoneri si cení šestadvacetiletého Reijnderse na zhruba 61 milionů liber a sedmadvacetiletého Hernandeze na 26 milionů liber. Mladší z dvojice má s Milánem smlouvu do léta 2030, zatímco Hernandezův současný kontrakt vyprší v červnu 2026.

Pep Guardiola o letních přestupech

Guardiola se v páteční tiskové konferenci vyjádřil k potenciálnímu přístupu City k letním přestupům. „Nevím, co se stane," řekl Guardiola, „klub samozřejmě pracuje, ale nebudeme mít v kádru 45 hráčů, to by nebylo udržitelné pro emoce v týmu. Kromě Kevina De Bruyneho mají všichni smlouvu a uvidíme, jak se budou chovat a jak na tom budeme my. Uvidíme."

Přečtěte si také: Pomsta Pepa Guardioly: Na výhře Arsenalu proti Realu Madrid měl svůj podíl, Arteta se s ním před zápasem radil

Nikolas Kočica /

Nejnovější články