Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Komu se nejvíce povedlo přestupové okno?

Komu se nejvíce povedlo přestupové okno?

Komu se nejvíce povedlo přestupové okno? © avfc.co.uk - Marcus Rashford

0

Líbilo se

05.02. - Během uplynulého měsíce bylo na přestupovém trhu poměrně rušno. Nyní je toto období za námi, a můžeme začít s prvním hodnocením, ačkoliv důležitější bude to, co hráči předvedou na hřišti. Na první dobrou se nám tu ale nabízí jednoznačný vítěz, a tím je Aston Villa, která jasně ukazuje, kam aktuálně patří.

Výsledky mluví jasně. Aston Villu už můžeme oficiálně řadit mezi největší anglické kluby. Po příchodu Unaie Emeryho se dokázala stát instantně prakticky neporazitelnou, ačkoliv ji Španěl přebíral u sestupových pozic po Gerrardovi. Od jeho příchodu do konce sezóny 2022/23 měl více bodů jen Manchester City. Během minulé sezóny z toho byl postup do Ligy mistrů, kde Aston Villa vybojovala postup z první osmičky a v Premier League je aktuálně na osmé pozici ale s tím, že tabulka je dost vyrovnaná, a během měsíce může být všechno jinak. Ale to, kam klub směřuje, to je prostě paráda, a fanoušci jsou právem hrdí. Není to ale ani náhodou práce jen Unaie Emeryho, ačkoliv údajně vždy hraje velkou roli při podpisech hráčů, kteří se zpravidla pro Villans rozhodují po konverzaci s ním.

Monchiho skvělá práce

Naprosto klíčovou postavou je totiž sportovní ředitel Monchi, který je považován za jednoho z nejlepších na světě už po pěknou řádku let. To on stál za úspěchem Sevilly, která vyhrála Evropskou ligu třikrát v řadě, a hádejte, kdo byl tehdy na lavičce. Ano, byl to jistý Unai Emery. Monchi to následně neúspěšně zkoušel v Římě, než se do Sevilly vrátil, a v roce 2023 převzal Aston Villu, kde dostal úkol klub přebudovat, což se mu opravdu daří. Kam Aston Villa patří jednoznačně ukázalo i toto přestupového okno. Aston Villa dokázala zajímavě posílit už v létě, ale nyní ji můžeme označit za královnu přestupového okna. Klíčové bylo udržení Watkinse před zájmem Arsenalu. Odešel sice talentovaný Jhon Durán, Kosta Nedeljkovič, Jaden Philogene nebo Diego Carlos, ale klub na tom hezky vydělal a kádr okysličil.

Aston Villa vítězem

Nechce se mi věřit, že nedávno byl můj klub blízko dalšího sestupu, a teď podepisuje hráče světové třídy,” napsal jeden z fanoušků na sociální sítě.

A jako kdyby to celé shrnul do jednoho komentáře. Přišel Emery, přišel Monchi a podívejme se, kde je klub nyní. Během tohoto přestupového okna přišel Donyell Malen z Dortmundu, vynikající křídelník, který chtěl z Dortmundu odejít, což mělo hrát největší vliv na jeho výkonnost. Na hostování dorazila bývalá hvězda Realu Madrid Marco Asensio, který nahrazuje Buendíu, a přestože jeho angažmá v PSG nebylo nejlepší, stále se jedná o skvělého hráče, navíc si ho vyžádal sám Emery, takže asi ví, jak ho použít. Nezapomínejme ne talentovaného beka Garcíu, který hrál ihned po svém příchodu v základní sestavě. V poslední den přestupového okna pak dorazil Axel Disasi, jenž byl v minulé sezóně jednou z největších opor Chelsea. Největší posilou je ale Marcus Rashford. Bezpochyby úžasný hráč, který ale potřebuje dostat facku, aby se probral. Poslední rok a půl z jeho strany dobrý nebyl.

Abychom to ale shrnuli, Aston Villa se zbavila hráčů jako Carlos nebo Buendía, kteří už tak nějak nic nového přinést nemohli, a nahradila je kvalitními hráči, kteří se chtějí zase předvést. Všechno by to navíc měly být posily přímo pro Emeryho, což šance na jejich úspěch výrazně zvedá. Vše bude ve finále jen a jen na samotných hráčích, ale ten výběr vypadá moc dobře jak po stránce sportovní, tak marketingové, protože jména to jsou obrovská. Až čas ale ukáže, zda to byla skutečně trefa, a po sezóně si tyto posily určitě rozebereme v trochu jiném světle. Za mě je ale Aston Villa jasným vítězem tohoto přestupového okna.

Zaslouží si zmínit

Manchester City - Khusanov, Reis, Marmoush, González

Como - Azón, Smolčič, Douvikas, Vojvoda, Valle, Ikoné, Alli, Caqueret, Lesjak, Butez, Diao

AC Milán - Gimenez, Sottil, Bondo, Félix, Walker

Olympique Marseille: Gouiri, Dedič, Bennacer, Felipe

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články