Co nabídne manchesterské derby? Arsenal přivítá Everton
© iconsport.photo, fotbalportal.cz - Citizens vs. Red Devils
0
13.12. -
V Premier League je na programu 16. kolo. Velmi zajímavé bude derby mezi Manchesterem City a Manchesterem United. Ani jeden aktuálně rozhodně není na výsluní. Na vedoucí Liverpool čeká bitva s Fulhamem. Arsenal bude hrát s Evertonem a druhá Chelsea poměří síly s Brentfordem. Napínavý by měl být zápase pátým Nottinghamem a šestou Aston Villou.
Manchester City - Manchester United
Neděle 15. prosince, 17.30, Etihad Stadium
V neděli vpodvečer se odehraje 195. manchesterské derby. Historicky jsou na tom stále lépe United s 79výhrami, Citizens jich mají 61. V minulé sezóně se tyto celky utkaly třikrát. V lize dvakrát vyhrál Manchester City - 3:0 a 3:1. Ve finále FA Cupu vyhráli Red Devils 2:1. A naposledy pak spolu hrály úvodní zápas této sezóny - Community Shield. Po penaltách (2:1) slavili svěřenci Pepa Guardioly.
Manchester City se ne a ne vyhrabat z krize. Z posledních 10 soutěžních utkání vyhrál pouze jednou. V Premier League naposledy jen remizoval 2:2 na hřišti Crystal Palace. V Champions League padl s Juventusem. Problémy tedy mají Citizens na obou hlavních frontách. V tabulce Ligy mistrů jsou až na dvaadvacáté pozici s 8 body. V domácí soutěži jsou na čtvrté pozici. Na vedoucí Reds (ti ale mají zápas k dobru) ztrácejí 8 bodů, na druhou Chelsea jim schází 4 body a na třetí Gunners 2. Doma City nezvládlo dobře dva velké zápasy. Nejprve remizovalo s Arsenalem 2:2 a poté dostal 4:0 od Tottenhamu. Erling Haaland má na kontě třináct přesných zásahů, ale dotáhl se na něj už i Mohamed Salah.
Pep Guardiola má problémy především v defenzivě, a to i kvůli tomu, že na marodce jsou Manuel Akanji, John Stones, Nathan Aké, Oscar Bobb i Rodri. Proti Crystal Palace viděl červenou kartu Rico Lewis, takže si derby nezahraje.
Manchester United prohrál v posledních dvou ligových kolech. Nejprve nestačil na Arsenal na jeho hřišti (0:2) a poté doma po 30 letech podlehl Nottinghamu Forest (2:3). V tabulce Premier League spadl až do druhé poloviny - na 13. pozici. Má po 15 kolech 19 bodů a skóre 19:18. Venku uhráli Red Devils jen 6 bodů z 21 možných. Zvítězil pouze v Southamptonu. Rúben Amorim zatím žádnou razantní změnu nepřinesl, ale jistě ještě dostane čas. Nadějí před manchesterským derby je otočka v Plzni. Ve čtvrtek v rámci Evropské ligy prohrávali Rudí ďáblové 0:1 po obrovské hrubce Andrého Onany. Ale pak Amorim poslal do hry Højlunda a Mounta. Ti hru oživili a právě dánský útočník dvěma zásahy skóre otočil. United vyhráli 2:1. Amorim si uvědomuje, že je před ním hromada práce. Nebude to mít lehké. Jak dopadne s Pepem Guardilou? Ještě na začátku listopadu mu čelil jakožto manažer Sportingu a dopadlo to výborně. Portugalský celek zvítězil jasně 4:1. Ale teď nemá v kádru Viktora Gyökerese...
Mimo hru je Luke Shaw a zřejmě bude scházet i Jonny Evans. Koho Rúben Amorim vybere do základní sestavy?
Absence:
City: Rodri, Bobb, Aké, Akanji, Stones (všichni zranění), Lewis (suspendován)
United: Shaw (zranění), Evans (nejistý start)
Pravděpodobné sestavy:
City: Ortega - Gvardiol, Días, Simpson-Pusey, Walker - Kovačič - Nunes, De Bruyne, Silva, Savinho - Haaland
United: Onana - Martínez, Ligt, Yoro - Dalot, Mainoo, Ugarte, Diallo - Rashford, Fernandes - Højlund
Tip FotbalPortal.cz: 1:0
Kde sledovat: CANAL+ Sport
Arsenal - Everton
Sobota 14. prosince, 16.00, Emirates Stadium
Celé 16. kolo odstartuje právě tento souboj mezi Gunners a Toffees. V minulé sezóně zvládl lépe oba zápasy Arsenal. Venku vyhrál 1:0 a doma 2:1.
Arsenal neprohrál sedm soutěžních utkání v řadě. V lize ale naposledy ztratil dva body za remízu 1:1 v derby s Fulhamem. Proto nestáhl náskok na Liverpool a stále na něj ztrácí 6 bodů. Ten má utkání k dobru. Navíc mu na dva body utekla Chelsea. Gunners jsou tedy třetí a mají o dva body více než čtvrtý Manchester City. Doma v této ligové sezóně Kanonýři ještě neprohráli. V Lize mistrů ve středu porazili Monako 3:0. Zářil Bukayo Saka, který dvakrát skóroval a pak přihrál na gól Havertzovi. Arsenal má 13 bodů a má směle nakročeno k tomu, aby postoupil přímo do čtvrtfinále. Teď se ale vrací na domácí kolbiště, kde chce bojovat o titul. K tomu samozřejmě potřebuje tři body z tohoto utkání, ve kterém bude jasným favoritem.
Na marodce zůstávají Ben White a Takehiro Tomiyasu. U dalších obránců visí otazník. Jsou to Gabriel Magalhaes, Riccardo Calafiori a Oleksandr Zinčenko.
Everton v minulém zápase rázně utnul pětizápasovou sérii bez výhry. Doma v Goodison Parku roznesl na kopytech Wolves 4:0. Pak se kvůli nepřízni počasí nehrálo velké Merseyside derby s Liverpoolem. Minulý víkend tedy Karamelky odpočívaly. V tabulce je Everton až na patnáctém místě. Má 14 bodů a negativní skóre 14:21. Venku uhráli Toffees pouze 5 bodů z 21. Nejvíce se daří Dwightu McNeilovi. Ten má na kontě 3 góly a stejný počet asistencí. Proti Arsenalu rozhodně nemají co ztratit. Povede se jim zaskočit velkého favorita?
Mimo hru jsou Tim Iroegbunam a James Garner. K nim mohou přibýt i Youssef Chermiti a Michael Keane.
Absence:
Arsenal: White, Tomiyasu (oba zranění), Magalhaes, Calafiori, Zinčenko (všichni nejistý start)
Everton: Iroegbunam, Garner (oba zranění), Chermiti, Keane (oba nejistý start)
Pravděpodobné sestavy:
Arsenal: Raya - Timber, Magalhaes, Saliba, Partey - Rice, Jorginho, Ødegaard - Martinelli, Havertz, Saka
Everton: Pickford - Mykolenko, Branthwaite, Tarkowski, Young - McNeil, Mangala, Gueye, Ndiaye - Doucouré - Calvert-Lewin
Tip FotbalPortal.cz: 3:0
Kde sledovat: CANAL+ Sport
Kompletní program 16. kola Premier League:
Sobota 14. prosince
16.00 Arsenal - Everton
16.00 Liverpool - Fulham
16.00 Newcastle - Leicester
16.00 Wolverhampton - Ipswich
18.30 Nottingham - Aston Villa
Neděle 15. prosince
15.00 Brighton - Crystal Palace
17.30 Manchester City - Manchester United
20.00 Chelsea - Brentford
20.00 Southampton - Tottenham
Pondělí 16. prosince
21.00 Bournemouth - West Ham
Přečtěte si také: Rodri je jako Michael Jordan, říká Pep Guardiola
Kam dál?
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Hvězda West Hamu je blízko přestupu...
Crysencio Summerville prožil hodně turbulentní sezónu. Nálepka přestupového flopu, zranění, poté ale neskutečná gólová... -
5 posil, které potřebuje Liverpool:...
Liverpool čeká velmi náročná sezóna. Musí se chytit nepovedené loňské posily, musí se chytit nový trenér Andoni Iraola,... -
Obměna anglického nároďáku? Nová...
Anglie se s turnajem v Americe rozloučila historicky druhou získanou medailí ze světových šampionátů. Třetí bronzový pokus... -
Finále mistrovství světa potřetí...
Od roku 1990 hrálo finále mistrovství světa nejvíce hráčů zastupujících Bayern Mnichov. Pokud to ale takhle půjde dál, na... -
Barcelona zvažuje letní přestup...
Barcelona by se mohla pokusit o přestup pravého obránce Tottenhamu Pedra Porra v letním přestupním okně, a to v případě... -
Tottenham chce přeskočit Liverpool a...
Tottenham vstoupil do závodu o jednu z největších revelací Mistrovství světa 2026, která byla dosud spojována s Chelsea a... -
Kdo je nejlepší hráč historie...
Neuvěřitelné výkony největších hvězd tohoto světového šampionátu nás opět přinutily přemýšlet. Kdo je tím vůbec...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal







