Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Šokující přestup Manchesteru United? Zájem je údajně o Turka Yaziciho

Šokující přestup Manchesteru United? Zájem je údajně o Turka Yaziciho

Šokující přestup Manchesteru United? Zájem je údajně o Turka Yaziciho © iconsport.photo - Yusuf Yazici

0

Líbilo se

05.09. - Zahraniční média přišla s poměrně šokující zprávou. Přestupové okno se pro kluby z top lig uzavřelo, a tak mohou koukat maximálně na volné hráče. Jako třeba na Yusufa Yaziciho. Mezi zájemci o tureckého reprezentanta má být i Manchester United. Musí se ale zbavit Eriksena.

Yusuf Yazici je jméno, které fanoušci evropských top 5 lig zřejmě znají. Odchovanec Trabzonsporu se poprvé v prvním týmu tohoto slavného celku objevil ve svých 19 letech. A velmi brzy se z něj stala hvězda. Za necelé 3 sezóny zvládl 18 gólů a 13 asistencí, což přilákalo v roce 2019 Lille, které zaplatilo 18 milionů eur. Ale pocity jsou smíšené. Zatímco v evropských pohárech byl jedničkou a dával mraky gólů, v lize na něj spoleh nebyl. Výjimečně se mu ale vyvedla 2. sezóna, ve které pomohl k titulu přes PSG. V další sezóně už ale zase moc nehrál. Následně hostoval v CSKA Moskva i Trabzonsporu, poslední sezónu pak odehrál zase v Lille a ve všech soutěžích dal jakožto náhradník 12 gólů.

Smlouva mu ale vypršela a nyní je volným hráčem, s nikým se však nedohodl. Turecko pro něj bylo vždy tak nějak možností, ale podpis nepřišel. Naopak se nyní dost mluví o tom, že zájem je z velkoklubů z Premier League, a to konkrétně z Manchesteru United. Proč tato spekulace? Dává to smysl? Těžko říct. Yazici dokáže zahrát na hrotu útoku i v záloze, takže jako univerzál do ofenzivních pozic a jako někdo, kdo by s přijatelným platem dokázal ulevit Fernandesovi a ostatním v Evropské lize, proč ne. V Evropské a Konferenční lize vstřelil za 24 zápasů 12 gólů. Je to jeho výsostná disciplína. Rozšířit kádr by jím údajně chtěl i Tottenham a Newcastle

Eriksen musí odejít

Avšak má to jeden háček. Ačkoliv může jakýkoliv volný hráč během sezóny podepsat kdykoliv, registrován může být jen v tom případě, že bude v sestavě místo. A to v Manchesteru United aktuálně není. Důvodem je dánská legenda Eriksen. Ten odmítl Real Betis a údajně i Ajax, kde si kdysi udělal jméno. Aktuálně je tak stále hráčem Manchesteru United, ale nepostradatelným určitě není, a sám by prý chtěl odejít někam, kde bude hrát. Jednou z mála zbývajících možností je turecká Süper Lig, Řecko a samozřejmě Saudská Arábie. Jeho odchod by uvolnil místo v sestavě a v tom případě by mohl po případném podpisu Yazici hrát.

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články