Zpět na » Premier League » Do Chelsea by měl přestoupit barcelonský klenot Guiu

Do Chelsea by měl přestoupit barcelonský klenot Guiu

Do Chelsea by měl přestoupit barcelonský klenot Guiu © iconsport.photo - Marc Guiu

1

Líbilo se

24.06. - Že by byl lov Chelsea úspěšný? Chtěla by útočníka vedle Nicolase Jacksona a ideálně by mělo jít o skutečně mladé jméno. Mluvilo se o Jhonu Duránovi, Samu Omorodionovi, ale nyní je blízko obřímu talentu za zlomek peněz. Z Barcelony by za pouhých 6 milionů eur mohl přijít Marc Guiu.

Nový útočník Chelsea je aktuálně jedno z největších témat na anglickém přestupovém trhu. Mluvilo se o výměně Iana Maatsena za Jhona Durána, následně o Samu Omorodionovi z Atlética Madrid, který úspěšně hostoval v Deportivu Alavés. Atlético však odmítlo 40 milionů eur, u Durána jsme mluvili o částce okolo 35 milionů eur, což by bylo ekvivalentem částky za Iana Maatsena. Jsou to tedy dost velké peníze na hráče, kteří za sebou nemají prakticky nic. No nevím, jestli je to za ty peníze moudré rozhodnutí, když máte Nicolase Jacksona, který ve své premiérové sezóně dal více gólů než Drogba a má ohromný potenciál, na co budete přivádět za ty peníze někoho horšího, s menším potenciálem, bez zkušeností. Přichází ale něco jiného a je to úplně jiný případ.

Kometa z Barcelony

Novou posilou by měl být Marc Guiu. Určitě jste ho letos zaznamenali v dresu Barcelony. Odchovanec La Masie debutoval ještě v 17 letech proti Bilbau a ihned při svém debutu zápas rozhodl jediným gólem. Trefil se i v Lize mistrů. Za první tým odehrál 7 zápasů, ale ukázal ohromný potenciál. Mládežnický reprezentant Španělska utrpěl na příchod Vitora Roqueho. Ten se ale dvakrát nepředvedl, avšak i jeho nízký herní čas byl příčinou odchodu Xaviho. I budoucnost Marca Guiu je tak u Flicka nejistá a v příštím ročníku se jeho herní čas asi nezvedne, ideálně by měl odejít na hostování. Nebo právě do Chelsea, kde je šance na vyšší herní čas, třebas i na hostování ve francouzském Štrasburku.

Guiu za 6 milionů eur

Co je na tom celé nejlepší, Marc Guiu má ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši pouhých 6 milionů eur. Je to taktéž hráč bez zkušeností, ale s ohromným potenciálem. V Barceloně vypadal opravdu skvěle. A myslím si, že Blaugranas tohohle ještě budou litovat. Údajně je totiž 18letý útočník blízko dohody s The Blues. Skrze to, že Chelsea se s Barcelonou vůbec nemusí bavit, je to o to jednodušší. Pro porovnání, Deivid Washington, útočník z Brazílie, jenž proseděl celou sezónu na lavičce a neodehrál prakticky nic, stál Chelsea 16 milionů eur. I jeho potenciál je vysoký, ale Guiu je podle mě jinde. Za mě není o nic horší než třeba Jhon Durán, ačkoliv jsou typologicky jiní. Neříkám to často, ale tenhle přestup je ze strany Chelsea opravdu fantastický.

Marc Guiu

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články