Zpět na » Premier League » Timo Werner bude pokračovat v Tottenhamu

Timo Werner bude pokračovat v Tottenhamu

Timo Werner bude pokračovat v Tottenhamu © iconsport.photo - Timo Werner

0

Líbilo se

28.05. - Od Tima Wernera se asi čekalo více. Jenomže od svého přestupu do Chelsea se nenašel, návrat do Lipska se opravdu hrubě nevyvedl a možná i kvůli zranění nelze za pozitivní považovat ani hostování v Tottenhamu. Vedení mu ale nadále důvěřuje. Údajně už dohodlo prodloužení hostování.

Timo Werner ještě jako teenager rozzářil bundesligoovu scénu v dresu Stuttgartu. Před svým životním přesunem zvládl 2 celé sezóny v základní sestavě. Geniální tah ale udělalo vedení Lipska. Z Wernera ve svých bundesligových začátcích udělali největší tvář a on se v první sezóně odvděčil 21 góly. Góly dával nadále, loučil se jako nejlepší střelec ligy za Lewandowskim s 28 góly. Byl jednoznačně jedním z nejlepších útočníků Evropy. Chelsea za něj zaplatila 53 milionů eur, vyhrál Ligu mistrů, ale byl to velký propadák. Po 2 letech se vracel do Lipska za 20 milionů eur. Ale ani tam mu to nevyšlo. Sice pár gólů dal, ale přišel Openda, Šeško, Simons, Baumgartner a Werner se u Röseho dostal na druhou kolej.

Sezóna Wernerovi nevyšla

Čapl ho tedy Tottenham. Lipsko nic nenamítalo, a i když preferovalo trvalý přestup, povolilo hostování. Během Wernerova hraní v Tottenhamu ale vedení Lipska asi zatrnulo. Za 13 zápasů dal 2 góly, na 3 přihrál, šance pálil jednu za druhou, no prostě to nebylo ono. Nejde asi úplně říct, že se čekalo více, ale že to nebyly uspokojující výkony. Navíc se v závěru zranil, přijde o Euro a rozhodně nevypadalo, že by ho Tottenham chtěl podepsat natrvalo. Nebyl to rozdílový hráč. Přišel především kvůli velkému počtu absencí. Ange Postecoglou si ho ale zjevně oblíbil a podle Fabrizia Romana se chystá pokračování spolupráce.

Werner v Tottenhamu pokračuje

Timo Werner údajně nezanechal pocity, že by měl přestoupit natrvalo a bude hvězdou klubu, ale někdo v něm ten potenciál vidět musí. Tottenham už se s Lipskem dohodnul údajně na prodloužení hostování o další rok. Následně se uvidí. Měl by ale v tomto hostování zahrnuta opce. Timo Werner tak snad bude mít ještě větší motivaci zamakat, aby si angažmá na Tottenham Hotspur Stadium zajistil, nebo aby si našel nějaké pěkné jiné. Za mě je ale třeba škoda, že se nevrátil do Stuttgartu, kde už jsem ho viděl. Werner má ke klubu vztah, klub bude hrát Ligu mistrů, ale Undav se vrátí do Brightonu, Guirassy asi přestoupí. A útočník kvalit Wernera? Za mě luxusní podpis, i kdyby jen na hostování. Nevím, zda Wernera v Tottenhamu čeká nějak extra zářná budoucnost, ale na rozšíření kádru samozřejmě platný hráč.

Timo Werner

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články