Zpět na » Premier League » V historii Premier League má pouze jeden hráč delší sérii bez porážky než Rodri. Kdo jím je?

V historii Premier League má pouze jeden hráč delší sérii bez porážky než Rodri. Kdo jím je?

V historii Premier League má pouze jeden hráč delší sérii bez porážky než Rodri. Kdo jím je? © iconsport.photo - Rodri opět neprohrál

0

Líbilo se

12.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE V historii Premier League je pouze jeden hráč, jehož neporazitelná série je delší než ta Rodriho. V sobotu City zpevnili své postavení a zvítězili nad Fulhamem 4:0, čímž ještě více zdůraznili důležitost Rodriho v hvězdně obsazeném týmu. Kdo je tím hráčem?

City prohráli pouze třikrát v této sezóně, a to všechno zápasy, ve kterých nebyl španělský záložník k dispozici. Rodri drží britský rekord s nepřekonanou sérií 71 zápasů ve všech soutěžích, aniž by se na prohrané straně ocitl. To však není vše, v Premier League nezažil porážku v 48 utkáních, což se povedlo jen třem dalším hráčům - Kolo Touré, Thierry Henry a Sol Campbell. Posledně jmenovaný dokonce drží rekord s 56 zápasy bez porážky v této soutěži.

I přes Rodriho klidné a precizní výkony v dresu City není tento Španěl mezi osmi nominovanými na cenu Hráč sezóny Premier League. Jeho spoluhráči Phil Foden a Erling Haaland jsou mezi nominovanými, stejně jako Declan Rice z Arsenalu, který Rodriho označil za nejlepšího defenzivního záložníka na světě.

Guardiola a jeho reakce

Guardiola si všiml, že Rodri nebyl mezi nominovanými a řekl: "Byl jedním z nejlepších. Ti nominovaní si to zaslouží a další si to také zaslouží. Důležité je, že ví, co si myslíme o jeho důležitosti a jaký je to skvělý, mimořádný hráč. Neměl by se o to vůbec starat." City jsou pouze o dvě výhry vzdáleni získání svého čtvrtého po sobě jdoucího titulu v Premier League, ať už si povede jakkoli jejich konkurent Arsenal. Guardiolův tým navštíví v úterý večer Tottenham Hotspur, než se utkají doma s West Ham United v posledním zápase sezóny.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články