Zpět na » Premier League » Liverpool vypadává ze hry o titul. Nezvládl derby s Evertonem

Liverpool vypadává ze hry o titul. Nezvládl derby s Evertonem

Liverpool vypadává ze hry o titul. Nezvládl derby s Evertonem © iconsport.photo - Jarrad Branthwaite a Dominic Calverrt-Lewin

0

Líbilo se

24.04. - Poslední zápas s Fulhamem Liverpoolu zase dodal naději, že se vše otočí správným směrem. Před derby s Evertonem tak Liverpool měl alespoň trochu nahozené sebevědomí. To bychom se ale mýlili. To sebevědomí tam možná bylo, ale kupa smůly k tomu. Everton doma Liverpool porazil po 13 letech a asi můžeme říct, že Liverpoolu titul utekl.

Everton - Liverpool 2:0

Branky: 27. Branthwaite, 58. Calvert-Lewin

Everton: Pickford - Godfrey, Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko (46. Young) - Harrison, Gueyé 75. Onana), Doucouré, Garner, McNeil - Calvert-Lewin (90+4. Chemiti)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (84. Gomez), Konaté (63. Quansah), van Dijk, Robertson (84. Tsimikas)- Jones (63. Elliott), Szoboszlai (63. Endo), Mac Allister - Salah, Núňez, Díaz

Už od začátku Liverpool nepůsobil úplně jistě směrem dozadu a bylo jasno o tom, že tohle pro něj bude ješě sakra dlouhý zápas. Jen ofsajd po 6 minutách zachránil svěřence Jürgena Kloppa od penalty, kterou na Calverta -Lewina vytvořil Alisson. Byly tu i šance Liverpoolu. 2 exkluzivní zase spálil Núňez, který si jako terč určil tělo Jordana Pickforda. Po obrovském zmatku se pak dokázal prosadit ve svém 50. zápase za Everton Branthwaite. Do druhého poločasu ale bylo vše otevřené. Liverpool byl ke konci brutální a na nepříznivý stav je celkem zvyklý.

Liverpool jednoznačně mohl přelít zápas na svou stranu. Místo toho ale přišla tvrdá rána v podobě gólu jinak výborného Dominica Calverta-Lewina. Tento zápas byl dalším obrovským zklamáním The Reds. Zápas absolutně nezvládli. Opět pálili do brankové konstrukce, nebo se zaskvěl Jordan Pickford, jako když vytáhl pumelici Harveyho Elliotta. Zatímco Calvert-Lewin si vysloužil potlesk ve stoje, hráči liverpoolského FC budou naopak budou pod obrovskou palbou. Nejen že asi definitivně přišli o titul, ale přišli o něj v derby s úhlavním rivalem, navíc na jeho hřišti, kde předtím neprohráli 13 let.

Muž zápasu: Dominic Calvert-Lewin

Jarrad Branthwaite

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články