Zpět na » Premier League » Druhý hráč jako Alexander-Arnold neexistuje, říká Klopp

Druhý hráč jako Alexander-Arnold neexistuje, říká Klopp

Druhý hráč jako Alexander-Arnold neexistuje, říká Klopp © iconsport.photo - Trent Alexander-Arnold

2

Líbilo se

22.04. - V posledních zápasech, zejména pak v tom úplně posledním bylo na Liverpoolu vidět, jak ohromně se zvedla kvalita směrem dopředu po návratu Trenta Alexandera-Arnolda z marodky. O ní nyní mlvil i Jürgen Klopp. TAA je jeho miláčkem, kterého provedl od debutu za první tým až k titulu v Premier League či Lize mistrů. Nenahraditelný hráč, tvrdí Klopp.

Trent Alexander-Arnold byl řešením problému Liverpoolu na levém kraji obrany prakticky tak z ničeho. Ze Southamptonu přišel jako náhrada za Glena Johnsona Nathaniel Clyne, ale nevyšlo to. Když pak dal Klopp šanci mladíkovi z akademie, bylo jasno. Tohle je budoucnost. Z Trenta Alexandera-Arnolda se stal jeden z nejlepších hráčů světa, fantastický pravý obránce, který by se díky svému geniálnímu myšlení a technice vyjímal v prakticky jakémkoliv velkoklubu na pozici záložníka. A kdo ví, třeba ho tu po odchodu Jürgena Kloppa čeká budoucnost.

Klíčový hráč

Tato sezóna je pro Liverpool těžká, a to dvojnásobně pro Alexandera-Arnolda, který se dost často potýká se zdravotními pořížemi. Liverpool je v tabulce tam, kam patří, není to jak v minulé sezóně, ale tlak je obrovský. A ne vždy ho Liverpool zvládá. Když Alexander-Arnold nehrál, bylo to sakra znát. V určitých aspektech ho ale nahradil a možná i předčil Conor Bradley, další odchovanec. Když se ale nyní po několika zápasech TAA vrátil do sestavy, ukázal, že pro Lverpool je stále nezaměnitelnou jedničkou. Jedinečný fotbalista. Jeho pozice jde nahradit. Bradley to zvládne. Ale TAA jako fotbalista nahradit nejde. Přesně to nyní řekl i Jürgen Klopp po zápase s Fulhamem, kde se blýskl krásným gólem z přímého kopu.

Během této sezóny měl Conor Bradley nějaké zápasy, kdy jste si skutečně řekli Wow, co to sakra bylo. Pravda ale je, že Trent je úplně někde jinde. Druhý takový hráč neexistuje," řekl Jürgen Klopp.

Trent Alexander-Arnold a Conor Bradley

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články