Zpět na » Premier League » Cole Palmer 4 góly v tabulce střelců dorovnal Haalanda. Chelsea přejela Everton 6:0

Cole Palmer 4 góly v tabulce střelců dorovnal Haalanda. Chelsea přejela Everton 6:0 © iconsport.photo - Cole Palmer

0

15.04. - REVIEW Kdy jindy obrat Chelsea o body, než v aktuální situaci. Everton navíc body sbírat potřebuje po dalším odečtu ze strany Premier League. Už po prvním poločase ale veškeré snahy Toffees zmrazil Cole Palmer. Ten dal během 16 minut hattrick, ve druhé půli dal čtvrtý gól, pomohl mu i Jackson a Gilchrist, což udělalo výslednou výhru 6:0. Chelsea podala famózní výkon.

Chelsea - Everton 6:0

Branky: 13., 16., 29. a 64. Palmer z pen., 44. Jackson, 90. Gilchrist

Chelsea: Petrovič - Gusto (88. Gilchrist), T. Silva, Chalobah, Cucurella - Madueke (72. Chukwuemeka), Caicedo, Palmer (80. Casadei), Gallagher, Mudryk (79. Chilwell) - Jackson (88. Washington)

Everton: Pickford - Coleman (46. Patterson (90+2. Godfrey)), Tarkowski, Branthwaite (57. Keane), Mykolenko - Young, Onana (46. Gomes), Doucouré, Garner (46. Harrison), McNeil - Beto

Pokud jsme o Evertonu před zápasem mohli mluvit v dobrém, pak především o výborné defenzivě. Tu ale během první půle totálně rozcupoval Cole Palmer. Neskutečný výkon zlaté posily z Manchesteru City hráči Evertonu jen tak z hlavy nedostanou. Po souhře s Gustem a Jacksonem perfektní technickou ránou otevřel skóre, na což navázal dorážkou hlavou. Hattrick dokončil po 29 minutách, když dokonalým lobem překonal Jordana Pickforda po jeho chybě v rozehrávce. Brutální poločasové skóre 4:0 pak po chladnokrevném zakončení z otočky zařídil Nicolas Jackson.

Druhý poločas byl ze strany jen kontrolou skóre. Zatímco v první půli tu byly alespoň nějaké náznaky ze strany Evertonu, v té druhé tu nebylo prakticky nic. Když pak Maduekeho srazil obránce Evertonu, Chlesea kopala penaltu. V tu chvíli snad přišla jediná kaňka na výkonu Chelsea v zápase. Nicolas Jackson se s Maduekem a Palmerem o balón málem popral. Nakonec si ho ale Cole Palmer nechal a suverénně proměnil, čímž se v tabulce střelců s 20 góly dotáhl na Erlinga Haalanda. Na hodně krutých 6:0 pak uzavíral prvním gólem za Chelsea odchovanec Gilchrist. Suverénně nejlepší výkon Chelsea v sezóně. A Palmer? Ten kluk se totálně zbláznil.

Muž zápasu: Cole Palmer