Zpět na » Premier League » Lewis Hall se už do Chelsea nevrátí. Newcastle jej díky výhře nad Spurs získal za 28 milionů liber natrvalo

Lewis Hall se už do Chelsea nevrátí. Newcastle jej díky výhře nad Spurs získal za 28 milionů liber natrvalo

Lewis Hall se už do Chelsea nevrátí. Newcastle jej díky výhře nad Spurs získal za 28 milionů liber natrvalo © iconsport.photo - Lewis Hall

0

Líbilo se

15.04. - Sobotní drtivá výhra Newcastlu United 4:0 nad Tottenhamem Hotspur přinesla velkou finanční vzpruhu pro Chelsea, zmítající se na hraně rizika porušení pravidel finanční fair play. Vítězstvím Newcastlu se totiž aktivovala opce ve výši 28 milionů liber na trvalý podpis levého obránce Lewise Halla, který v klubu hostuje právě z Chelsea.

Hall původně přišel do St. James Parku z Chelsea na hostování, přičemž součástí dohody byla i klauzule o trvalém přestupu hráče při splnění jistých podmínek.

Ta poslední přitom byla splněna právě díky víkendové výhře Newcastlu nad Tottenhamem, jelikož aby Hallův přestup mohl být trvalý, nesměli Magpies letos skončit v lize hůře než čtrnáctí, což se už matematicky stát nemůže.

Hall tak v létě do Newcastlu natrvalo přestoupí za 28 milionů liber s potenciálními bonusy, se kterými by se konečná částka mohla vyšplhat až na 35 milionů liber.

Finanční injekce pro Chelsea

Devatenáctiletý bek během letošní sezóny odehrál 12 zápasů v Premier League, z toho tři jako hráč základní sestavy a v listopadu se poprvé objevil také v zápase Ligy mistrů.

Pro Chelsea se jedná o vítanou zprávu, jelikož klub ze západního Londýna nedávno odhalil ztrátu 90,1 milionu liber za sezónu 2022/23 a nebezpečně se vystavuje riziku porušení pravidel finanční fair play.

Chelsea například jen mezi únorem 2023 a únorem 2024 vyplatila obřích 75,1 milionu liber na poplatcích agentům a různým zprostředkovatelům, čímž naprosto trumfla i další velké kluby, jako jsou Manchester City (60,1 milionu liber), Manchester United (34,1 milionu liber) nebo Liverpool (31,5 milionu liber).

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články