Zpět na » Premier League » Arsenal je připraven se zbavit mladé hvězdy. O Patina mají zájem velkokluby z Itálie

Arsenal je připraven se zbavit mladé hvězdy. O Patina mají zájem velkokluby z Itálie

Arsenal je připraven se zbavit mladé hvězdy. O Patina mají zájem velkokluby z Itálie © iconsport.photo - Charlie Patino

0

Líbilo se

13.04. - Ve Swansea během tohoto ročníku hraje Charlie Patino. Klenot z Arsenalu, jenž je už několik let vykreslován jako elitní talent a budoucí opora Albionu. Je mu ale již 20 let a v Arsenalu stále nedostal šanci, a ten posun není ideální. Cestu ven mu však nyní nabízí italské velkokluby. O mladého záložníka, odchovanece The Gunners, mají zájem oba celky z Milána i Juventus.

Ještě když bylo Charliemu Patinovi 16 let, už se o něm v Anglii mluvilo jako o generačním talentu, novém Jacku Wilsherovi. Zatímco Wilshere ale od 17 pravidelně hrál za áčko, Patino se prvního startu dočkal v 18, ale problém je, že od té doby přidal jen jeden. Zažil ale výborné hostování v Blackpoolu během minulé sezóny a letos hraje ve Walesu Championship za Swansea. A první polovina sezóny byla skutečně dobrá. Jenomže se něco změnilo, z Patina je jen náhradník a minuty sbírá po málu. Rozvoj není podle očekávání.

V Arsenalu už to asi nevyjde

Ano, stále mu je 20 let, ale v nové sezóně už mu bude 21, což je věk, v němž už jsou někteří hráči, kteří byli vedle něj ve stejnou dobu považováni za menší talenty, úplně někde jinde. Nevypadá to, že v Arsenalu svůj potenciál naplní. Artetova záloha je výborná a Patino není lepší než Vieira a další, kteří těch minut mají skutečně málo. Pokud příští sezónu nepůjde hostovat do Premier League a neprosadí se tam, tak asi nashledanou, prozatím není co řešit, možná se někdy do Arsenalu vrátí. Gallagher z něj ale asi nebude.

Itálie je cesta

Cestu ven z Anglie a jinou možnost se prosadit mu však chtějí nabídnout italské velkokluby. Zejména na skotských mladících vidíme, že Itálie nemusí být špatnu cestou. Za Boloňu výborně hraje Ferguson, byl tam Hickey, ve Veroně je Doig. Co se zkušenějších hráčů týče, Angličani Abraham, Tomori i Smalling o Itálii mohou vyprávět. O Patina má zájem Juventus, ale i oba milánské celky. V AC Milán má Tomoriho, v Juventusu podobně starého Ilinga Juniora. Ti by mu s adaptací mohli pomoct. Arsenal je prý permanentnímu přestupu nakloněn.

Charlie Patino

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články