Zpět na » Premier League » Erik ten Hag: Harryho Maguira potřebujeme

Erik ten Hag: Harryho Maguira potřebujeme

Erik ten Hag: Harryho Maguira potřebujeme © iconsport.photo - Harry Maguire

0

Líbilo se

12.04. - Vypadalo to, že Harry Maguire byl v létě už jednou nohou pryč z Manchesteru United, přičemž o něj byl velký zájem ve West Hamu, kde by byl králem defenzivy, to jsem si jistý. V Manchesteru jsou ale nyní rádi, že dříve proklínaný obránce zůstal. A jak nyní říká Erik ten Hag, Maguire je potřeba k tomu, aby Manchester United dosahoval na výsledky a své cíle.

Harry Maguire je skutečně zajímavou postavou. Z Hullu si ho vytáhl Leicester City a v jeho dresu se z rodáka ze Sheffieldu stala hvězda Premier League, obrovská opora anglické reprezentace, jenž zářila na mistrovství světa v Rusku, a Manchester United se tak rozhodl, že Maguire je ten, z koho udělá nejdražšího obránce historie. Ačkoliv to vyloženě propadák nebyl, za ty peníze se čekalo více. Následně ale přišlo období, kdy byl Maguire opravdu neskutečně tragický a asi žádný jiný fotbalista v historii Premier League to neschytával ze všech stran jako terč posměchu tolik, jako právě Maguire.

Otočka o 360

Už během minulé sezóny, kdy po příchodu Erika ten Haga odešel na druhou kolej a hrál opravdu málo, se to celé uklidnilo co se jeho výkonů a chyb týče, ale posměch tu byl pořád. V létě byl blízko přestupu do West Hamu, ten Hag mu sebral kapitásnkou pásku a vypadalo to, že ho v týmu nechce. Přišla ale série zranění a za mě je Maguire při oněch problémech Martíneze i Varaneho naprosto klíčovým hráčem pro Manchester United. Je jednou z mála skutečně každý zápas spolehlivých opor. I Erik ten Hag tak nyní uznává, že bez Maguira se obejít nejde.

„My jsme byli s Harrym vždy spokojeni. Chtěl ale více hrát, to v tu chvíli nešlo. Je to dobrý lídr, výborný obránce a je výborný na balónu. Hodně klidný. Jmse rádi že tu s námi je. A především ho potřebujeme. Potřebujeme ho k tomu, aby jsme mohli dosahovat výsledků a abychom mohli naplňovat naše cíle," řekl Erik ten Hag na adresu Harryho Maguira.

Erik ten Hag a Harry Maguire

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články