Zpět na » Premier League » Chelsea nevyužila hodinu přesilovky proti Burnley. Remízu proti famóznímu Muričovi trefil dvěma góly Palmer

Chelsea nevyužila hodinu přesilovky proti Burnley. Remízu proti famóznímu Muričovi trefil dvěma góly Palmer

Chelsea nevyužila hodinu přesilovky proti Burnley. Remízu proti famóznímu Muričovi trefil dvěma góly Palmer © iconsport.photo - Cole Palmer

1

Líbilo se

30.03. - REVIEW Los Chelsea po reprezentační pauze přál. Čekal jí totiž domácí zápas s Burnley, které sice hraje dobře, ale nepřináší to výsledky a udržení už asi ani nebude reálné. Zápas s Chelsea Kompanyho svěřencům určitě dodal sebevědomí. I přes nepříznivý průběh z toho nakonec byla remíza. Na jedné straně se o ní postaral dvěma góly Palmer, na druhé gólman Murič.

Chelsea - Burnley 2:2

Branky: 44. z pen. a 78. Palmer, 47. Cullen, 81. O´Shea

Chelsea: Petrovič - Gusto (87. Gilchrist), Disasi, Badiashile, Cucurella - Palmer, Caicedo (74. Sterling), Gallagher (63. Madueke), Fernandéz, Mudryk - Jackson

Burnley: Murič - Assignon, O´Shea, Esteve, Vitinho - Bruun Larsen, Cullen, Berge, Odobert (71. Gudmundsson) - Amdouni (45. Taylor), Foster (70. Rodríguez)

Ačkoliv Burnley v prvních minutách drželo balón více, Chelsea se dokázala vzpamatovat, skvělým zákrokem jí proti technické ráně Odoberta zachránil Petrovič, a následně hrozila ona. Jenomže Arijanet Murič, jenž dostal další šanci od Kompanyho se ukázal být velkou překážkou. Fantasticky vychytal jak tečovanou ránu Fernandéze, tak z bezprostřední blízkosti Jacksona. Když už ho překonal Disasi, gól byl kvůli ruce odvolán. Chelsea si tak musela pomoct penaltou. A pomoct je dost trefné. Mudryk při sporné situaci šel k zemi hodně ochotně. Každopádně druhou žlutou viděl Assignon, s ním byl vyloučen i kouč Kompany a Cole Palmer penaltu ve stylu Antonína Panenky proměnil.

I v 10 se ale Bunrley nevzdalo. Po změně stran přišla rychlá souhra Joshe Brownhilla s Joshem Cullenem a Cullen parádně z první nedal Petrovičovi sebeměnší šanci. Nebýt pak skvělého zákroku Petroviče proti Fosterovi, mohlo být pro Chelsea ještě hůř. Chelsea ale prostřídala a započala velký tlak, jenž Burnley nemělo šanci udržet. Střídající Sterling do gólovky vyslal Palmera, jenž si se svou gólovkou poradil skvostně. Netrvalo však dlouho a přesnou hlavičkou srovnal Dara O´Shea. U tohoto gólu irského stopera musí být pokárán nejistý Petrovič.

To, co předvedl stoper a expert na velké týmy Dara O´Shea ale mohl být jen začátek. Petrovič musel likidovat hlavičku Jaye Rodrígueze, který násleedně akrobaticky zakončoval do prázdné brány, ale netrefil jí. Obrovská škoda Burnley. Chelsea už závěrečný tlak nevyužila, a tak přichází úplně zbytečná remíza proti týmu, který asi bude marně bojovat o udržení, navíc po více jak hodině v přesilovce. Vyzdvihnout se kromě Palmera musí především gólman Murič. Ten už do branky Trafforda jen tak nepustí. Famózní výkon.

Muž zápasu: Arijanet Murič

Dara O´Shea

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články