Zpět na » Premier League » Manchester United a Real Madrid mají velký zájem o stopera Evertonu Jarrada Branthwaitea

Manchester United a Real Madrid mají velký zájem o stopera Evertonu Jarrada Branthwaitea

Manchester United a Real Madrid mají velký zájem o stopera Evertonu Jarrada Branthwaitea © iconsport.photo - Jarrad Branthwaite

1

Líbilo se

13.03. - Manchester United už pracuje na plánech pro posílení kádru před příští sezónou a bez ohledu na to, zda na lavičce týmu zůstane, nebo nezůstane manažer Erik ten Hag, chce klub získat obránce Evertonu Jarrada Branthwaitea. Vedle United nicméně bedlivě sleduje 21letého anglického stopera také Real Madrid.

Podle deníku The Mirror si nový majitel United Sir Jim Ratcliffe už sestavil užší seznam potenciálních letních přestupových cílů a na jeho vrcholu se ocitl právě talentovaný obránce Evertonu Branthwaite.

Podle zákulisních informací se Ratcliffe hodlá po převzetí části klubu, po kterém bude zaštiťovat sportovní vedení klubu, investovat především do mladých britských fotbalistů, kteří mají potenciál na maximální návratnost investice.

Přesně to by měl splňovat i teprve 21letý střední obránce Evertonu Branthwaite, který sice za první tým The Toffees zatím odehrál pouhých 44 zápasů, Manchester United ale svými výkony naprosto přesvědčil.

Velkým zájemcem také Real Madrid

A nejen United, po mladém stoperovi, který je po výborné průlomové sezóně na Goodison Parku považován za jednoho z nejtalentovanějších obránců světového fotbalu, totiž pokukuje i slavný Real Madrid.

Všem svým zájemcům by se pak Branthwaite brzy mohl ukázat také v reprezentačním dresu, neboť o povolání hráče do národního týmu Anglie už delší dobu uvažuje reprezentační kouč Gareth Southgate.

Ve prospěch United nebo Realu Madrid navíc hovoří špatná finanční situace Evertonu, který si vzhledem ke svým finančním problémům nemůže dovolit odmítat větší nabídky za hráče a takových 75 milionů liber, na které stanovil Branthwaiteovu cenu, by bral všemi deseti.

Vzhledem k tomu, že očekává letní prodej talentovaného obránce, je už údajně Everton rozhodnutý i o tom, kdo by měl Branthwaitea v sestavě nahradit a to Jacob Greaves z Hullu.

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články