Zpět na » Premier League » Phil Foden dovedl Manchester City k výhře v derby s Manchesterem United

Phil Foden dovedl Manchester City k výhře v derby s Manchesterem United

Phil Foden dovedl Manchester City k výhře v derby s Manchesterem United © iconsport.photo - Phil Foden

1

Líbilo se

03.03. - REVIEW První derby o Manchester City skončilo suverénní výhrou Manchestru City, kdy se dvakrát prosadil Haaland, jednou Foden. To se hrálo a Old Trafford. Dnes svěřenci Erika ten Haga vyrazili na Etihad Stadium. A po Rashfordově dělovce to vypadalo nadějně. Nakonec to ale přeci jen byl jasná záležitost a to především díky fantastickému Philu Fodenovi.

Manchester City - Manchester United 3:1

Branky: 56. a 80. Foden, 90+1. Haaland, 8. Rashford

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Aké - Foden (90+7. Bobb), Rodri, De Bruyne, Silva, Doku (59. Álvarez) - Haaland

Manchester United: Onana - Dalot, Varane, Evans (69. Kambwala), Lindelof - Mainoo (82. Amrabat), Fernandes, Casemiro, Garnacho (82. Forson), McTominay - Rashford (75. Antony)

Šok pro Manchester City přišel už po 8 minutách. Rychlý protútok, Fernandes nabil pod sebe Rashfordovi, který neskutečnou pumelicí do šibenice nedal šanci Edersonovi. Rashford byl i dále několikrát v dobrých příležitostech, ale to už naprosto selhal. Cityzens pak začali tlačit a v permanenci musel být André Onana, který se vyznamenal proti Fodenovi, ale především proti Rodrimu. Skvělý Onana. V neuvěřitelné gólovce pak selhal Haaland. Ze dvou metrů netrefil prázdnou bránu. Těžko uvěřit tomu, že i tohle jde nedat.

Manchester City se ve druhé půli nadále snažil. Převaha byla obrovská, ale André Onana byl zásadně proti skórování. Když se však naštval Phil Foden, nic nezmohl ani on. Vystřelil nechytatelně z poza vápna do stejné šibenice jako Rashford. Z Phila Fodena se následně stal ještě větší hrdina. Álvarez mu pěkně nabil a Foden potvrdil svou super formu a to, že Manchester United je jeho blíbeným soupeřem. Kouzlo Onany opadlo. Když pak zbytečně ztratil Amrabat, Haaland napravil svou spálenou tutovku z první půle a určil konečné skóre na 3:1.

Muž zápasu: Phil Foden

Marcus Rashford

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články