Zpět na » Premier League » Absence Liverpool nezastaví. Výhru 4:1 nad Lutonem řídil jubilant Elliott

Absence Liverpool nezastaví. Výhru 4:1 nad Lutonem řídil jubilant Elliott

Absence Liverpool nezastaví. Výhru 4:1 nad Lutonem řídil jubilant Elliott © iconsport.photo - Harvey Elliott

1

21.02. - REVIEW Generálka před finále Carabao Cupu, oslabený tým, předehrávka 26. kola, jenž se právě kvůli pohárovému finále posunula o 3 dny před standardní zápasy. Liverpool doma přivítal působivého nováčka z Lutonu. Ani řada absencí nakonec Liverpool nezastavila. Po nešťastné první půli přišel v té druhé ofenzivní uragán a přesvědčivá výhra 4:1.

Liverpool - Luton Town 4:1

Branky: 56. van Dijk, 58. Gakpo, 71. Díaz, 90. Elliott, 12. Ogbene

Liverpool: Kelleher - Bradley (68. Robertson), Quansah, van Dijk, Gomez - Mac Allister (89. McConnell), Endo, Gravenberch (78. Clark) - Elliott, Gakpo, Díaz (89. Danns)

Luton Town: Kaminski - Ogbene, Mengi, Osho, Bell, Doughty (74. Kaboré) - Lokonga (46. Mpanzu), Barkley - Morris, Woodrow (58. Townsend), Chong (63. Clark)

Ačkoliv Liverpool na Luton vlétl velmi aktivně, ve dvou dobrých šancích byl Díaz, nůžky Gakpa vychytal Kaminski, ale Luton vycítil šanci. Přízemní křižná rána Doughtyho sice šla vedle, ale o několik minut později z identické pozice pálil Chong a po zákroku Kellehera do prázdné branky uklízel Ogbene. Od té doby to však byla zase super práce Liverpoolu, především pak aktivního Díaze. Ten však nedokázal z ani jedné ze svých 6 střel vyprodukovat takovou, aby výrazněji ohrozila Kaminskiho. Liverpoolu snaha v první půli nevyšla.

Začátek druhého poločasu byl pro The Reds totožný jako ten první. Obrovský tlak, ale s tím rozdílem, že se začalo dařit i střelecky. Po rohovém kopu se nechytatelně prosadil Virgil van Dijk, jen o pár chvíl později Mac Allisterův centr do branky dostal Cody Gakpo. Nakonec se přeci jen dostalo i na Lucha Díaze, nejaktivnějšího hráče na place. Kaminskiho propálil z levé strany vápna. Na jednom gólu to zůstat nemuselo. Kaminski ho ale v další šanci odmítl. Na koho už ale neměl nárok, to byl Harvey Elliott, jenž při svém stém zápase za Liverpool vstřelil gól. Svou trefu jak bývá jeho zvykem obrečel. Významnou roli u gólu sehrál 18letý debutant Jayden Danns.

Muž zápasu: Harvey Elliott