Zpět na » Premier League » Raheem Sterling v létě odmítl neskutečnou nabídku ze Saudské Arábie. Plat v Chelsea mu stačí

Raheem Sterling v létě odmítl neskutečnou nabídku ze Saudské Arábie. Plat v Chelsea mu stačí

Raheem Sterling v létě odmítl neskutečnou nabídku ze Saudské Arábie. Plat v Chelsea mu stačí © iconsport.photo - Raheem Sterling

0

Líbilo se

16.02. - Raheem Sterling přicházel do Chelsea jako nová tvář klubu po příchodu Todda Boehlyho. Ačkoliv měl moc dobrá období, asi nenaplnil to, co se od něj očekávalo. Měl být po úspěšných letech v City hlavním tahounem. Nestal se jím. V létě mohl z Chelsea od neúspěchu utéct. Měl nabídku z Al-Nassr, kterou však odmítl. Stal by se třetím nejlépe placeným hráčem planety.

Raheem Sterling je rodákem z jamajského Kingstonu, ale odmala žil s rodiči v Anglii, kde se poprvé prosadil v dresu Liverpoolu. Ještě jako teenager se zařadil mezi největší hvězdy týmu The Reds, který sahal po titulu, jenž prohrálo slavné Gerrardovo podklouznutí. Jako jeden z nejtalentovanějších fotbalistů planety se přesunul do Manchesteru City. Stal se klíčovou postavou Guardilova týmu. Měl neskutečné statistiky a patřil vedle Salaha a Hazarda mezi nejlepší křídelníky soutěže. Bezpochyby. Přišel ale čas, kdy se stal postradatelným.

V létě 2022 tedy odešel do Chelsea za 58 milionů eur. Měl se stát novou tváří projektu Chelsea, který Todd Boehly rozjel. Jako jeden z nejstarších hráčů kádru měl vést mladší borce jako Mudryk nebo Madueke za výrazným zlepšením, ale to se nestalo. Patří mezi nejlepší hráče Chelsea, ale je daleko za očekáváním, která na něj byla. 28letý Angličan se letos prosadil 6x, 5x asistoval. Měl velmi dobré období, ale zjevně všechno má svůj konec a v posledních zápasech ani nebyl v sestavě. V týmu Chelsea už ale nemusel být vůbec.

V Chelsea aktuálně bere 300 tisíc eur týdně, ale to má být nic oproti tomu, co mu v létě nabízel Al-Nassr, který ho chtěl jako spoluhráče Cristiana Ronalda před příchodem Sadia Maného. Sterling by byl v top 3 nejlépe placených hráčů Saudi Pro League, což by z něj samozřejmě dělalo jednoho ze 3 nejlépe placených hráčů planety. Je ale hezké vidět, že Sterling má stále svoje ambice a chce pokračovat na nižším levelu za mnohem menší, i když stále luxusní plat. Cole Palmer ho ale už nyní po příchodu z Manchesteru překonal.

Raheem Sterling

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články