Zpět na » Premier League » Jürgen Klopp: Chtěli jsme Bellinghama, ale byl mimo naše možnosti

Jürgen Klopp: Chtěli jsme Bellinghama, ale byl mimo naše možnosti

Jürgen Klopp: Chtěli jsme Bellinghama, ale byl mimo naše možnosti © iconsport.photo - Jude Bellingham

1

Líbilo se

31.01. - Jude Bellingham byl zřejmě nejžhavějším zbožím na trhu, co se letošního letního přestupového období týče. V Realu Madrid nyní ukazuje, proč tomu tak bylo. Vedle Los Blancos byl druhým největším zájemcem Liverpool. O možnosti podepsat generační talent aglického fotbalu promluvil nyní Jürgen Klopp, kouč The Reds. Bellingham prostě nebyl v silách klubu.

Už od odb, kdy válel v 16 letech jako kapitán Birminghamu, byl o Bellinghama obrovský zájem. Zlé jazyky však tvrdily, že vyřazením čísla, kapitánskou páskou a jeho nasazováním Birmingham uměle zvedal cenu, aby vydělal. A že Dortmund na to prostě skočil. Tak co říkáte teď, hm? Jude Bellingham se během 3 let v Borussiii ještě jako teenager stal jedním z nejlepších záložníků světa a Real Madrid za něj zaplatil 103 milionů eur. Aktuální hodnota? 180 milionů eur a největší favorit na zisk Zlatého míče. Proč? 18 gólů a 8 asistencí za 26 zápasů. Víc netřeba dodávat.

Jude Bellingham byl toto léto nejen na seznamu Realu Madrid, ale reálný zájem o něj měl třeba Liverpool, chvíli se mluvilo i o Manchesteru City. Z představy Bellinghama v Manchesteru mi je zle. To bychom mohli dát Guardiolovi trofeje do náruče už před sezónou. Nakonec byl ale jediný klub, který byl schopný Bellinghama zaplatit a získat jeho podporu, právě Real Madrid. Liverpool ostrouhal. Získal sice jiné super záložníky, ale Bellingham by byl jinde. Byl ale jinde i finančně, což nyní potvrdil i trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

Bellinghama jsme chtěli, ale pak nám došlo, že to není realizovatelné. Mysleli jsme si, že možná dokážeme podepsat i Caiceda, ale emočně byl na stejné vlně s Chelsea. Lavia měl jiné důvody. Takže tak jsme dopadli. Ale našli jsme Wataru Enda, měli jsme štěstí," řekl Klopp.

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články