Zpět na » Premier League » Arsenal se v útoku trápí. Kdo by mohl potíže se skórováním vyřešit?

Arsenal se v útoku trápí. Kdo by mohl potíže se skórováním vyřešit?

Arsenal se v útoku trápí. Kdo by mohl potíže se skórováním vyřešit? © iconsport.photo - Roberto Firmino

0

Líbilo se

08.01. - Arsenal má skvělé mužstvo, to rozhodně. Zdá se ale, že mu něco chybí. Z posledních 61 střel dokázali The Gunners vstřelit jen jeden jediný gól. To je naprostá tragédie a něco, co se v blízké budoucnosti bude muset změnit. Pokud se bude Mikel Arteta dívat po posilách na trhu, útok musí být prioritou. Nketiah ho nespasí, Gabriel Jesus a Kai Havertz evidentně také ne.

Pryč jsou časy, kdy měl Arsenal k dispozici ve fantastické formě hrajícího Aubameyanga, jemuž sekundoval Alexandre Lacazette. Na Lacazetteho samotného byste se také spoléhat nechtěli. Hrot útoku Arsenalu v současné době je ale ještě pod jeho tehdejší úrovní, a to je prostě fakt. Sice přišel Gabriel Jesus, který podává dobré výkony, ale k čemu to Arsenalu je, pokud nedává góly. Vloni jich za 26 zápasů dal 11. Není to zlé, ale nejsou to čísla největších kanonýrů Premier League. Když byl zraněný, Nketiah ho zastoupil 4 góly.

Už vloni to tedy bylo nic moc. V letošní sezóně ale Nketiah dal 5 gólů, Jesus jen 3. Přišel sice Kai Havertz, v zápasech je vidět, dostává se do šancí, ale nc z toho. Včerejší zápas s Liverpoolem v FA Cupu je nádhern důkazem toho, že Havertz prostě nikdy nebude kanonýr. Spálil minimálně 2 gólovky. Arsenal dal z posledních 61 střel jen jeden gól. Na svědomí ho proti Fulhamu měl Bukayo Saka. Útočník je pro Arsenal prostě nutnost. Bude to ale problém. Kanonýři se potřebují vyhnout porušení finanční fair-play, a to půjde jedině bez drahých posil.

Kai Havertz

O koho by se ale mohlo jednat v rámci možností? Nejvíce se tu nabízí Serhou Guirassy. Reprezentant Mali sice nyní nebude k dispozici kvůli AFCONU, ale pro nejdůležitější fázi sezóny už ano. Ve smlouvě se Stuttgartem má výstupní klauzuli ve výši 17,5 milionu eur. To by Arsenalu projít mohlo. Guirassy dal vloni stejně gólů jako Jesus v loňské sezóně, ale letos sám sebe překonal už po prvních 7 zápasech. Má neskutečnou formu a jeho výstupní klauzule z něj dělá skutečně dobrý cíl pro velké kluby. Především z Anglie je zájem.

Nemá ale zkušenosti z Premier League. Ty má třeba Ivan Toney. Ten ale odmítl, že by po konci svého trestu někam odcházel. Zůstane v Brentfordu. Je tu ale třeba Roberto Firmino. V Al-Ahli se mu vůbec nedaří, v souvilosti s čímž není spokojený. Arsenalu by mohlo vyjít půlroční hostování. Byl by to opravdu třaskavý přestup vzhledem k tomu, že Firmino se jako legenda v létě loučil s Liverpoolem. Nejde ale o kanonýra. Jeho kariérní maximum je 16 gólů z Bundesligy. To není to, co Arsenal potřebuje, stejně tak Pedro Neto, o němž se taktéž spekuluje.

Serhou Guirassy

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články