Zpět na » Premier League » Vánoční dárek pro United – Sir Jim Ratcliffe oficiálně koupil 25 % klubu

Vánoční dárek pro United – Sir Jim Ratcliffe oficiálně koupil 25 % klubu

Vánoční dárek pro United – Sir Jim Ratcliffe oficiálně koupil 25 % klubu © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Sir Jim Ratcliffe

0

Líbilo se

25.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Zřejmě ten nejlepší možný dárek dostali přímo pod stromeček fanoušci Manchesteru United. Vpodvečer 24. prosince bylo oficiálně oznámeno, že Sir Jim Ratfcliffe, majitel firmy INEOS, koupil 25% podíl v Manchesteru United. Dohoda mu také přináší kontrolu nad fotbalovými operacemi, a navíc má vliv na obchodní stránku, kterou kontroluje rodina Glazerů.

Sir Jim Ratcliffe získal 25 % Manchesteru United a převzal kontrolu nad fotbalovými operacemi.

Oznámení přišlo na Štědrý den, čímž skončila 13 měsíců trvající jednání o možném převzetí klubu z Old Trafford.

Ratcliffe získává podíl za 33 dolarů za akcii (26 liber) v rámci transakce, která bude zahrnovat všechny aspekty mužských a ženských fotbalových operací a akademií pro jeho skupinu INEOS, uvádí se v prohlášení.

Očekává se, že Sir Dave Brailsford - sportovní ředitel INEOS - a Jean-Claude Blanc - generální ředitel INEOS Sport a bývalý manažer Juventusu a Paris St-Germain - budou mít místa v představenstvu klubu Manchester United.

Dohodu, která přichází uprostřed sezóny, v níž se United na hřišti trápí, musí ještě schválit Premier League - očekává se, že tento proces potrvá šest až osm týdnů.

Neexistuje žádná formální dohoda o tom, že Ratcliffe v budoucnu koupí jakýkoli podíl Glazerů, ale předseda představenstva společnosti Ineos má přednostní právo na jakýkoli jejich budoucí prodej.

Ratcliffe vloží do klubu 300 milionů dolarů (237 milionů liber) na investice do jeho infrastruktury, čímž jeho okamžité výdaje dosáhnou zhruba 1,5 miliardy dolarů (1,2 miliardy liber).

Prostřednictvím Ratcliffovy společnosti INEOS Sport United uvedli, že budou mít přístup ke zkušeným profesionálům s vysokou výkonností, kteří mají zkušenosti s vytvářením a vedením elitních týmů jak zevnitř, tak zvenčí.

Jaké změny Ratcliffe provede?

Ratcliffe chce mít před lednovým otevřením přestupového okna velké slovo ve vedení United, přičemž novým sportovním ředitelem klubu se má stát Paul Mitchell, který v současnosti působí v Monaku a vedl přestupovou politiku v Southamptonu, Tottenhamu a RB Lipsko.

Jean Claude Blanc - generální ředitel INEOS Sport a bývalý manažer Juventusu a Paris St-Germain - je zvažován jako výkonný ředitel, zatímco cyklistický mistr Dave Brailsford bude mít v United také klíčovou roli poté, co provedl audit klubových operací a přestupů.

Podle informací Sky Sports News není pozice Erika ten Haga jako hlavního trenéra bezprostředně ohrožena, ale Nizozemec ví, že je třeba zlepšit výsledky.

Domov United bude pravděpodobně potřebovat mnohem více než 245 milionů liber na generální opravu, která je nutná k tomu, aby se z něj opět stal jeden z elitních fotbalových stadionů na světě.

Přestavbu bude miliardář financovat osobně a nezvýší stávající půjčky Manchesteru United.

Ratcliffe: Přineseme celosvětové znalosti, zkušenosti a talent

Sir Jim Ratcliffe:

„Jako místní kluk a celoživotní příznivec klubu jsem velmi potěšen, že se nám podařilo dojednat s představenstvem Manchesteru United dohodu, která nás pověřuje řízením fotbalových operací klubu. Ačkoli komerční úspěch klubu vždy zajišťoval, že byly k dispozici finanční prostředky na získávání trofejí na nejvyšší úrovni, v poslední době se tento potenciál plně nevyužil. Přineseme globální znalosti, zkušenosti a talent z širší skupiny INEOS Sport, abychom pomohli dalšímu zlepšování v klubu a zároveň poskytli finanční prostředky určené na budoucí investice do Old Trafford.“

„Jsme tu na dlouhou dobu a uvědomujeme si, že nás čeká spousta výzev a tvrdé práce, ke které budeme přistupovat důsledně, profesionálně a s vášní. Jsme odhodláni spolupracovat se všemi v klubu - s představenstvem, zaměstnanci, hráči i fanoušky - a pomoci tak klubu v jeho rozvoji.“

„Naše společné ambice jsou jasné: všichni chceme, aby se Manchester United vrátil tam, kam patří, na samý vrchol anglického, evropského i světového fotbalu.“

Kam dál?

Michal Čermák /

Související odkazy
Nejnovější články