Zpět na » Premier League » 4 zápasy bez výhry: Aston Villa sestřelila Manchester City

4 zápasy bez výhry: Aston Villa sestřelila Manchester City

4 zápasy bez výhry: Aston Villa sestřelila Manchester City © iconsport.photo - Leon Bailey

0

Líbilo se

07.12. - REVIEW Že by Manchester City nevyhrál rovnou 4 zápasy v řadě, to snad Pep Guardiola nepamatuje. Krize Citzens se zdánlivě nadále prohlubuje. Na druhou stranu ale včera stáli proti Aston Ville, která je právě za nimi týmem s vůbec nejvyšším počtem bodů za kalendářní rok. Hrdinou se stal probuzený Leon Bailey. Villans díky němu vyhráli 1:0 a v tabulce jsou třetí.

Aston Villa - Manchester City 1:0

Branky: 74. Bailey

V posledních 3 duelech Manchester City nedokázal zvítězit. Přišly remízy s Chelsea, Liverpoolem a Tottenhamem. Omlouvat si to těžkým losem? Proboha vždyť mluvíme o Manchesteru City, zřejmě nejlepším týmu světa. Rovnou dvakrát v posledních 3 zápasech obrana inkasovala více než třikrát. Dalším soupeřem byla Aston Villa. Tým Unaie Emeryho získal v roce 2023 hned po Manchesteru City nejvíce bodů, a i v letošním ročníku má hodně solidní formu. Zatím Villans nedosáhli jen na Newcastle, Liverpool a Nottingham.

V onom zápase měla jednoznačně navrch Aston Villa, ale i Cityzens měli dobřé příležitosti, a to zejména Erling Haaland. Krátce po sobě ho dvakrát výborně vymazal Emiliano Martínez. Na druhé straně tým Pepa Guardiola nad vodou držel Ederson. Na co ale neměl šanci dosáhnout, to byla tečovaná rána Leona Baileyho. Ten potvrdil svou skvělou letošní formu. Následně měl dobré šance na prosazení se Douglas Luiz. Jednou ho jeho krajan Ederson vychytal, podruhé za ním zvonila tyč. Nemůžeme mluvit o tom, že by Aston Villa nevyhrála zasloužen. Zasloužený a velmi důležitý zisk 3 bodů.

Erling Haaland

David Suchý /

Nejnovější články