Zpět na » Premier League » Zápas roku v Liverpoolu? Fenomenální Alexander-Arnold, citelná absence Alissona a góly jako z galerie

Zápas roku v Liverpoolu? Fenomenální Alexander-Arnold, citelná absence Alissona a góly jako z galerie

Zápas roku v Liverpoolu? Fenomenální Alexander-Arnold, citelná absence Alissona a góly jako z galerie © iconsport.photo - Trent Alexander-Arnold

2

Líbilo se

03.12. - REVIEW Zápas roku? To dost možná ano. Liverpool na svém hřišti přivítal Fulham. Není to kdovíjak zajímavý zápas z pohledu nezaujatého fanuška, spíše taková rutina pro Liverpool. Jenomže realita byla úplně jiná. Otočka, drama, nádherné góly a skutečná krása Premier League. Liverpool se mohl opřít o dokonalý výkon Alexandera-Arnolda, ale zároveň pocítil ztrátu Alissona.

Liverpool - Fulham 4:3

Branky: 20. a 88. Alexander-Arnold, 38. Mac Allister, 87. Endo, 24. Wilson, 45+3. Tete, 80. Reid

Už první poločas nám ledacos ukázal. Ukázal nám i to, jakou má formu Trent Alexander-Arnold. Pravý bek The Reds v minulém zápase s Manchesterem City dokázal zápas zremizovat, nyní otevřel skóre dokonalou ránou z přímého kopu. Netrvalo ale dlouho a srovnal bývalý hráč Liverpoolu Harry Wilson, jenž výborně zapracoval s Robinsonem. Jako kdyby ale nestačila Trentova ukázková rána, možná ještě hezčí přidal Alexis Mac Allister. Do té stejné šibenice, krásně z první po odrazu balónu. V nastavení poločasu ale ještě srovnal Kenny Tete.

Druhý poločas byl dlouhou dobu klidnější. Fulham se dočkal na hřišti ve výborné formě hrajícího Cairneyho, jenž poslal ve vápně centr na dalšího náhradníka Reida, jenž i se svými 170 centimetry osedlal Tsimikase a poslal Fulham do vedení. I Liverpool ale klíčově vystřídal. Hodně byl znát Cody Gakpo a především poté Wataru Endo. Japonský reprezentant skvěle umístěnou ránou, jak jinak než do šibenice, srovnal. Netrvalo pak ani minutu a nabuzený Liverpool udeřil znovu. Druhou trefou otočku zařídil Trent Alexander-Arnold.

Wataru Endo

Ze zápasu si můžeme odnést spoustu poznatků. Například jaká je absence Alissona. Vždy, když se Alisson nemohl postavi do branky, fanoušci se nijak nestresovali. Od doby, co Adriána nahradil Caoimhin Kelleher. Irský brankář byl vždy oporou a získal si fanoušky na svou stranu. Dnešní zápas ale odchytal tak nějak po Onanovsku. Při prvním gólu by potřeboval síťku mezi nohy, protože je nedokázal včas uzavřít, při druhé brance Teteho zase jeho prapodivný zákrok výrazně brance pomohl. Třetí gól jde spíše za Tsimikasem. Absence Alissona ale tentokráte zřejmě bolet bude.

Tou mnohem příjemnější věcí je již zmiňovaná forma Trenta Alexandera-Arnolda. V minulé sezóně byl hodně kritizován za svůj defenzivní přínos. Ani letos to není nejlepší, a i dnes neměl u gólu Harryho Wilsona čisté svědomí. Ale rozehrávka, ofenzivní přínos celkově, to je fantazie. Dnes 2 góly, ale jinak cellkově bezchybný výkon. V závěru se přesunul na levou stranu, odkud i vstřelil onen vítězný gól. V téhle formě je pro Liverpool naprosto klíčovou postavou, která je jak vidno schopná rozhodovat zápasy.

Trent Alexander-Arnold

David Suchý / liverpool.com

Nejnovější články