Zpět na » Premier League » Nový stoper pro Manchester United? Může jím být talentovaný Rumun z Janova

Nový stoper pro Manchester United? Může jím být talentovaný Rumun z Janova

Nový stoper pro Manchester United? Může jím být talentovaný Rumun z Janova © iconsport.photo - Radu Dragusin

0

Líbilo se

30.11. - Obránce navíc je pro Manchester United skutečně povinností. Už v lednu se údajně bude snažit o příchod nějaké posily a jednu si údajně vyhlédl v Janově a má s ní být v intenzivním kontaktu. Jde o 21letého rumunského reprezentanta Radu Dragusina. O něj má ale údajně zájem prakticky celá Evropa a už v lednu si bude moct vybírat z nepřeberného množství destinací.

Radu Dragusin je za opravdu velký talent považován již dlouhou dobu. To je taky důvod, proč už od svých 16 let oblékal dres Juventusu, který zabezpečil malinký rumunský klub AS Metropolitan dvěma miliony eur. V prvním týmu Staré dámy ale Dragusin nastoupil jen do 4 zápasů. Chodil po hostováních. Zkusil si Sampdorii, Salernitanu a vloni pomohl Janovu k postupu do Serie A. Juventus možná Dragusina podcenil a nechal si ho utéct. Janov využil opci na 5,5 milionu eur. A v letošní sezóně obranu nováčka 21letý Rumun táhne.

Tradiční klub, jenž se prohodil v Serii B s městským rivalem ze Sampdorie, se sice opět pohybuje okolo spodku tabulky, ale to bylo očekávané. Je ale jisté, že bez Dragusina to bude ještě těžší. Pokud se v nějakých prostorech rumunská reprezentace nemusí bát o budoucnost, je to právě pozice stopera a Radu Dragusin. I tam už se stal klíčovou postavou. Neuvěřitelně vyrostl. A to zákonitě láká i velké kluby, a že jich není málo. Mluví se o Barceloně, AC Milán, Newcastlu, Arsenalu nebo Tottenhamu. Tomu by se stoper určitě hodil.

Stejně tak ale Manchesteru United. Klub z Old Trafford už údajně započal jednání s hráčem a je ze všech klubů tomuto přestupu nejblíže. Dragusin by prozatím nemusel stát zas tak velké peníze, a to je lákavé. Je to obrovský talent, má hodně prostoru na zlepšení, ale už nyní může být pro tyto velké kluby prospěšný. Lidé v Juventusu si asi rvou vlasy. Dragusin by v sestavě určitě vypadal lépe než Daniele Rugani. Manchester United se každopádně bude po stoperovi dívat tak jako tak, i kdyby nevyšel Dragusin. Zaděláno má i na větší jména.

Radu Dragusin

David Suchý / goal.com

Nejnovější články