Zpět na » Premier League » Mikelu Artetovi hrozí trest za komentáře na rozhodčí

Mikelu Artetovi hrozí trest za komentáře na rozhodčí

Mikelu Artetovi hrozí trest za komentáře na rozhodčí © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Mikel Arteta

0

Líbilo se

17.11. - Fotbalová asociace obvinila manažera Arsenalu Mikela Artetu za jeho naštvané komentáře po porážce 0:1 od Newcastlu. Jednačtyřicetiletý Španěl označil rozhodnutí videoasistenta rozhodčího uznat gól Newcastlu za trapné a ostudné. Gól Anthonyho Gordona byl uznán po třech kontrolách VARu a všechny byly posouzeny ve prospěch Newcastlu.

Arteta má na reakci na obvinění čas do úterý.

„Jeho komentáře údajně představují přestupek, protože jsou urážlivé vůči rozhodčím utkání a/nebo poškozují hru a/nebo ji znevažují,“ uvádí se v prohlášení FA.

Arsenal v klubovém prohlášení Artetovy výroky podpořil, zatímco Španěl později uvedl, že je jeho povinností klub bránit.

Klub uvedl, že rozhodnutí rozhodčích bylo nepřijatelné, a dodal, že hráči, trenéři i fanoušci si zaslouží něco lepšího.

VAR prověřil tři situace, které se udály před Gordonovým gólem - zda míč nepřešel autovou čáru, zda nedošlo k faulu a zda nebyl hráč v ofsajdu.

Šéf rozhodčích Howard Webb v pořadu Match Officials Mic´d Up, který v rámci Premier League Productions analyzuje rozhodnutí VAR z posledních měsíců, podpořil rozhodnutí rozhodčího na hřišti Stuarta Attwella a týmu VAR i postup, jakým k němu dospěli.

Porážka Newcastlu ukončila sérii Arsenalu bez porážky v novém ročníku Premier League. Teď je v tabulce třetí - na vedoucí Manchester City ztrácí jeden bod.

Kam dál?

Michal Čermák / bbc.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články