Zpět na » Premier League » Stoper Liverpoolu Konaté sní o PSG

Stoper Liverpoolu Konaté sní o PSG

Stoper Liverpoolu Konaté sní o PSG © iconsport.photo - Ibrahima Konaté

0

Líbilo se

06.11. - Od chíle, kdy v roce 2021 přišel z Lipska, jeho postavení v kádru Liverpoolu roste. Jdou zprávy o tom, že v kabině je "Ibou" extrémně oblíbený, rostou jeho zkušenosti a s tím i výkony, ačkoliv si stále neodpustí chybky. Ibrahima Konaté po zápase s Lutonem, ve kterém Liverpool pouze remizoval, řekl, že se nebude tajit tím, že jeho snem je hrát za PSG. Odolal by nabídce?

Ibrahima Konaté je rodákem z Paříže a tak je logické, že je fanouškem Paris Saint-Germain, v jehož dresu mohl sledovat za svého mladí borce jako Ludovic Giuly nebo později Zlatana Ibrahimoviče s Thiagem Silvou. Fotbalově ho ale vychoval Paris FC. Už celkem brzy se ale přesunul do Sochaux, kde odehrál jen 13 zápasů, než ho přivedlo Lipsko. Konaté okamžitě zapadl, stal se oporou, jenomže během 3 let v klub promarodil 62 zápasů. To ale neodradilo Liverpool od jeho přestupu za 40 milionů eur. Už i na Anfield Road ale stihl vynechat nemalé množství utkání.

Jeho pozice v týmu však roste. Když je zdravý, většinou má přednost před Joelem Matipem, jemuž už na záda dýchá i mladý odchovanec Quansah. Od minulého léta je navíc Konaté pravidelným reprezentantem Francie a Didier Deschamps si bez něj nominaci nedovede představit. Za rok odehrál až 12 zápasů a už vlastní i stříbro ze svtového šampionátu. Asi není vhodné, o tom aktuálně mluvit, není ten správný čas, ale pokud by Konaté měl odejít z Liverpoolu, asi víme, kam by to bylo. 24letý Francouz o tom promluvil po remízovém zápase s Lutonem.

„Budu lhát, kdybych řekl, že jsem si sám sebe nikdy nepředstavoval v dresu PSG. Ale jestli je to jeden z mých cílů? To zase asi ne. PSG se nyní snaží přivádět hráče, kteří se chápou navzájem a hrají spolu za francouzský nároďák. I fanoušci a lidé v Paříži to tak chtějí. Je to něco, na co čekali roky. Chtěli v týmu Pařížany, nebo alespoň francouzské hráče," řekl Ibrahima Konaté.

Ibrahima Konaté

David Suchý / goal.com

Nejnovější články