Zpět na » Premier League » Jaké odstupné čeká ten Haga v případě vyhazovu?

Jaké odstupné čeká ten Haga v případě vyhazovu?

Jaké odstupné čeká ten Haga v případě vyhazovu? © iconsport.photo - jak to dopadne s ten Hagem?

0

Líbilo se

03.11. - I přes nedávnou špatnou formu Manchesteru United, podle zpráv si trenér Erik ten Hag stále udržuje podporu vedení klubu. Nicméně se objevily otázky ohledně finančního aspektu jeho možného propuštění. Jaká částka by byla potřebná k ukončení jeho kontraktu?

S 20 měsíci zbývajícími na jeho smlouvě v hodnotě 9 milionů liber ročně by propuštění ten Haga znamenalo pro klub značnou finanční zátěž ve výši 15 milionů liber.Nizozemský trenér Erik ten Hag dovedl Manchester United k nežádoucímu rekordu - nejhoršímu startu od roku 1961. Avšak každé rozhodnutí o jeho odvolání z funkce nebude bez finančního dopadu. Pokud by se klub rozhodl propustit ten Haga, dle informací od The Athletic by byl nucen zaplatit kolem 15 milionů liber (18 milionů dolarů) jako kompenzaci.

Z čeho se odstupné skládá?

Tato významná suma zahrnuje jeho roční plat 9 milionů liber (11 milionů dolarů) a 20 měsíců zbývajících na jeho kontraktu. Ve srovnání s předchozími propuštěními trenérů v klubu je tato částka vyšší než 10 milionů liber (12 milionů dolarů), které byly vyplaceny Ole-Gunnaru Solskjaerovi před dvěma lety, ale nižší než ohromujících 20 milionů liber (25 milionů dolarů), které byly vyplaceny Josému Mourinhovi v roce 2018.

Tato finanční závaznost je významná, zejména vzhledem k současné finanční situaci Manchesteru United. Mimo plánovaný převzetí klubu a klesající hotovosti, The Athletic upozorňuje, že klub je momentálně omezován pravidly finanční fair play, což je důsledkem výdajů v předchozích sezónách.

Jakékoliv platby Ten Hagovi a jeho trenérskému týmu, spolu s kompenzací pro nového manažera, by tedy dále zvýšily finanční tlak na klub. Je však třeba zdůraznit, že tyto částky jsou prozatím spekulativní, neboť Ten Hag dostal veřejnou podporu ze strany vedení klubu. Přesto další ztráta bodů v nadcházejícím zápase proti Fulhamu jistě zvýší tlak na manažera Manchester United a otestuje odhodlání klubu.

Petr Magasanik / goal.com

Nejnovější články