Zpět na » Premier League » Brentford bude chtít za potrestaného Ivana Toneyho 100 miliónů liber

Brentford bude chtít za potrestaného Ivana Toneyho 100 miliónů liber

Brentford bude chtít za potrestaného Ivana Toneyho 100 miliónů liber © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Ivan Toney

0

Líbilo se

01.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bez svého nejlepšího střelce a hlavní ofenzivní hvězdy se musí obejít až do 16. ledna. Ivan Toney totiž vyfasoval osmiměsíční trest zákazu činnosti za sázení. Brentford si je plně vědom zájmu mnohých klubů, zejména z Premier League. Už v lednu mohou přijít konkrétní nabídky. Brentford všem jasně vzkazuje, že bude požadovat minimálně 100 miliónů liber.

Brentford si Ivana Toneyho cení na 100 milionů liber a plně si ho hodlá ponechat minimálně do konce sezony.

Anglický reprezentant je v hledáčku řady předních evropských klubů a klubů z Premier League, včetně Chelsea, a zájem o něj má údajně i Arsenal.

Osmiměsíční zákaz činnosti za sázkové přestupky mu končí 16. ledna - tedy v polovině příštího přestupového období - a to ještě zesílilo spekulace, že by mohl odejít do většího klubu.

Podle informací Sky Sports News by však Brentfordu musel někdo během posledních 16 dní přestupového období nabídnout obrovskou sumu a zprávy o částce 50-60 milionů liber se v klubovém představenstvu setkaly s výsměchem.

Manažer Thomas Frank v létě prohlásil, že věří, že Toney má cenu 100 milionů liber, a Brentford by měl pádný argument pro účtování této částky, zejména pokud by se ozvala Chelsea.

Frank řekl: „100 milionů liber a víc?... Kolik byste zaplatili za útočníka, který vám zaručí více než 20 gólů? A to je 20 gólů pro klub ze středu tabulky. Co dokáže ve větším klubu?“

Bylo by těžké ospravedlnit něco menšího za osvědčeného střelce Premier League, který byl v minulé sezóně třetí v tabulce s 20 góly, poté, co Chelsea byla ochotna se rozloučit s více než 100 milióny liber za dva záložníky - Enza Fernándeze a Moisese Caiceda.

Harry Kane, který vstřelil o 10 branek více než Toney, odešel z Tottenhamu do Bayernu Mnichov za více než 100 milionů liber, přičemž mu zbýval pouhý rok do konce smlouvy, zatímco Toneymu bude v lednu zbývat ještě 18 měsíců a ve svých 27 letech je o tři roky mladší než Kane.

Očekává se také, že Toney bude plně kandidovat na povolání do anglického týmu pro EURO 2024 Garetha Southgatea, zatímco anglických útočníků na prodej není mnoho, přičemž nová čtyřletá smlouva Ollieho Watkinse ho fakticky vyřadila z trhu.

Dále je tu Toneyho hodnota pro Brentford a jeho sezónu a potřeba jeho návratu, protože útočníci Yoane Wissa a Bryan Mbuemo mají v lednu odjet na Africký pohár národů.

Po jejich dočasném odchodu by Toney a Neal Maupay zůstali jedinými útočníky, Kevin Schade je dlouhodobě zraněný.

Mohl by se Arsenal zaměřit na Toneyho?

Západolondýnský klub stojí pevně na straně Toneyho a jeho rodiny od chvíle, kdy se přiznal k obvinění z 232 sázek FA, a připravil vše pro to, aby se mohl vrátit a zasáhnout do hry; připravil přátelské zápasy za zavřenými dveřmi, aby si udržel svou formu, a zaplatil jeho smlouvu v plné výši.

Toney možná bude chtít tuto důvěru splatit tím, že zůstane až do příštího léta, zatímco se teprve uvidí, zda Arsenal dokáže v lednu shromáždit potřebnou hotovost na nákup útočníka. V současné době mají na hostování brankáře Davida Rayu z Brentfordu s výhledem na trvalý přestup.

Chelsea má o Toneyho zájem, ale je jednou z mnoha možností, které zvažuje pro nového útočníka, protože v aktuálním období hledá střelce, zatímco Nicholas Jackson se snaží adaptovat na pozici středního útočníka a Armando Broja se zotavuje z dlouhodobého zranění.

Schopnost Brentfordu přizpůsobit se Toneyho nepřítomnosti byla mezitím působivá, manažer Frank dohlížel na vítězství na Stamford Bridge, které je minulou sobotu vyneslo nad Chelsea na 10. místo.

Mbuemo v tomto zápase vstřelil svůj osmý gól v sezóně a posílil svou pozici, protože další klíčoví hráči jako Rico Henry, Josh Dasilva, Keane Lewis-Potter, Schade a Shandon Baptiste byli vyřazeni ze hry kvůli zranění.

Brentford je nadšený vyhlídkou, čeho může v tomto období dosáhnout, až se všichni tito hráči vrátí; hlavním z nich je Ivan Toney, který je může vystřelit do další horní poloviny Premier League.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články