Zpět na » Premier League » Steve McManaman: Liverpool letos jen tak někdo neporazí

Steve McManaman: Liverpool letos jen tak někdo neporazí

Steve McManaman: Liverpool letos jen tak někdo neporazí © iconsport.photo - Ofenziva Liverpoolu je skvělá

0

Líbilo se

21.10. - Liverpool se poprvé od prvního ročníku Jürgena Kloppa nedokázal probojovat do Ligy mistrů a zbyla na něj jen Evropská liga. Letos to ale vypadá mnohem lépe. Záloha je diametrálně odlišna, útok funguje skvěle, akorát defenziva opět tápe. I přes to si ale bývalý záložník Liverpoolu nebo Realu Madrid Steve McManaman myslí, že Liverpool je natolik výjimečné mužstvo, že může myslet na titul.

Liverpool musel spoustu věcí změnit. V obranné fázi vloni srávně fungoval jen Alisson, nejlepší hráč The Reds za celou minulou sezónu, záloha byla tragická, bez kreativity, bez nápadu a výborně fungoval jen útok, ačkoliv možnosti Jürgena Kloppa kosila zranění. Po hororové první sezóně může být Liverpool rád, že díky formě v té druhé dosáhl alespoň na triumf v Evropské lize. Alespoň částečně na to dokázal zareagovat, když v létě kompletně vyměnil zálohu a přišli hráči jako Szoboszlai, Mac Allister nebo Gravenberch.

Útok opět funguje výborně, formu chytil Mohamed Salah, ačkoliv to stále není ten neskutečně sebevědomý Salah z první poloviny sezóny 2021/22, ukazuje se kvalita Darwina Núňeze a dalších. Obrana sice stále tápe, ale Liverpoolu to na body stačí. Posily do zadních řad jsou ale podmínkou. Když to nezkazí jeden, zkazí to druhý. Chyby se nevyhýbají ani Virgilu van Dijkovi. Liverpool ale prohrál doposud jen jediný zápas, navíc hodně nešťastně s Tottenhamem. Podle bývalého záložníka Liverpoolu i Realu Madrid Stevea McManamana mu Liverpool připomíná neporazitelný Real Madrid z přelomu tisíciletí.

Měl jsem to štěstí, že jsem mohl hrát v tom úžasném Realu Madrid, který měl vepředu hráče jako Raúl, Luis Figo, Zinedine Zidane nebo i Roberto Carlos a Michel Salgado, kteří nás podporovali z pozice wing-backa. Takže jsme dostávali góly. Naše obrana nevypadala nejlépe, ale v 9 z 10 případů jsme soupeře prostě přestříleli. A Liverpool je taky takový. Říkal jsem to několikrát, Liverpool bude vždy dstávat góly kvůli stylu, jakým hraje. Ale to není problém, protože budou mít průměr 3 gólů na zápas," řekl Steve McManaman.

Vždycky přijde to, že se někteří hráči nachytají mimo pozici, protože se budou tlačit dopředu. Je to o tom, aby se našla nějaká rovnováha mezi obranou a útokem. Nechci vidět TAA a Robertsona útočit ve stejnou chvíli, protože budou Liverpoolu chybět. Ale upřímně si myslím, že to přijde časem. Myslím si, že Liverpool letos jen tak někdo neporazí. Bude týmem, kteří všichni chtějí sledovat, protože mají zajímavý styl hry. Víte, že když se budete koukat na Liverpool, bude hodně šancí na obou stranách," pokračoval McManaman.

Steve McManaman

David Suchý / goal.com

Nejnovější články