Zpět na » Premier League » Everton je v problémech. Agentura ho nahlásila Premier League za nevyplacené statisíce eur

Everton je v problémech. Agentura ho nahlásila Premier League za nevyplacené statisíce eur

Everton je v problémech. Agentura ho nahlásila Premier League za nevyplacené statisíce eur © iconsport.photo - Everton

1

Líbilo se

20.10. - Nejen Barcelona se musí vypořádat s finančními problémy, které přecházejí ve vyšetřování. I anglický Everton je aktuálně vyšetřován za porušení finančního fair-play. K tomu navíc klub nevyplatil agentům svých hráčů usmlouvané peníze. Agenti se tak rozhodli počínání liverpoolského klubu nahlásit Premier League. Je tedy otázkou, jak s tím soutěž naloží.

Everton neprožívá lehké roky. Sezónu co sezónu se potýká s bojem o záchranu. Doposud byla záchranářská mise úspěšná. Jednou to zvládl Frank Lampard, vloni Sean Dyche. Ale Everton hraje jaksi bez identity. Nikdo se Seanem Dychem není spokojen. Vypadá to, že Everton bude mít i letos problémy s tím, aby se udržel. Je to škoda. Everton v posledních letech za přestupy vysolil nemalé peníze, a hráče má kvalitní. Jen se podívejme na Pickforda, Onanu nebo Danjumu. Ti by měli Toffes táhnout, jenomže stejně jsou z toho reálné potíže.

Navíc se přidávají další. Klubu se sice blýská na lepší zítřky, protože společnost 777Partners se dohodla na odkoupení klubu, ale možná přijde pro Everton trest ještě před koupí. Porušil totiž finančn fair-play. Navíc se k tomu přidala jedna z agentur, kterou Everton zaměstnal, aby během sezóny 2021/22 do klubu přivedla zahraniční posilu. Měl zaplatit několik set tisíc eur, ale nestalo se tak. Agentura tedy došla za Premier League, kde Toffees nahlásila. Podle Evertonu ale klub není povinný částku vyplatit. Bude každopádně zajímavé to sledovat.

Everton

David Suchý / dailymail.co.uk

Nejnovější články