Zpět na » Premier League » Michael Oliver v utkání Arsenalu s Manchesterem City nepochopitelně chyboval. Je čas na jeho odchod?

Michael Oliver v utkání Arsenalu s Manchesterem City nepochopitelně chyboval. Je čas na jeho odchod?

Michael Oliver v utkání Arsenalu s Manchesterem City nepochopitelně chyboval. Je čas na jeho odchod? © iconsport.photo - Michael Oliver

2

Líbilo se

08.10. - Poslední zprávy hovoří o tom, že Saudská Arábie má zájem hned o několik rozhodčích z Premier League, mezi kterými má být hlavní hvězdou Michael Oliver. Kdo nechápal posměch, jaký se hrnul ze sociálnícch sítí, měl by si pustit dnešní utkání s Arsenalem. Jako krutá a směšná demonstrace kvality rozhodčích v nejlepší lize světa by stačil moment z první půle. Pane Olivere, běžte, dokud je čas.

To, co aktuálně předvádí rozhodčí v Premier League, to se nedá omluvit. Není jedno jediné kolo, po kterém by se nemluvilo o tom, že rozhodčí zásadně ovlivnili svou chybou průběh zápasu. V minulém kole nastal vrchol "formy" sudích při utkání Tottenhamu s Liverpoolem. O den později byl zápas Nottinghamu s Brentfordem také celkem značně pošpiněn. A dnešek? Utkání Arsenalu s Manchesterem City má být vrcholem sezóny Premier League. Jak je tedy možné, že Michael Oliver předvede to, co předvedl, to mi hlava nebere.

Zápas zvládl celkem dobře, na druhou stranu neměl žádné spornější situace k řešení kromě snahy Jesuse o penaltu ze závěru. Ale situace s Mateem Kovačičem v prvním poločase jen demonstrovala, jak špatně na tom Premier League je. Kovačič hodně nevybíravě zajel do Martina Odegaarda a vzhledem k metru rozhodčích, podle kterých byl v minulých utkáních vyloučen Malo Gusto nebo Curtis Jones, ven měl jít i Chorvatský záložník Cityzens. Oliver ani nešel k videu. Kovačič dostal žlutou kartu. Měl ale dostat druhou za zajetí do Rice. Tentokráte ale kartu neviděl vůbec a nakonec v poklidu dohrál až do svého vystřídání.

Manchester City měl tedy hrát už od 29. minuty v 10 a pokud ne, po druhém faulu už měl jít Kovačič ven na 100000 %. Je to neomluvitelný kiks. Zase se tedy vzpomíná zájem Saudské Arábie o rozhodčí z Premier League v čele právě s Oliverem. Pokud to, co nyní předvedl a předvádí společně s ostatními kolegy víkend co víkend, vrchním představitelům Saudi Pro League nevadí, pak se můžeme bavit o tom, jak moc jejich soutěž budeme brát vážně. Nehledě na nějakou klubovou příslušnost by každý z nás fanoušků měl uznat, že takhle už to dál nejde. Sbalte si kufry a prvním letadlem do Rijádu. Tohle ve vlajkové lodi fotbalového světa nechceme.

Fauly Matea Kovačiče

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články