Zpět na » Premier League » Ange Postecoglou: Liverpool s Kennym Dalglishem měl vliv na to, že miluji fotbal

Ange Postecoglou: Liverpool s Kennym Dalglishem měl vliv na to, že miluji fotbal

Ange Postecoglou: Liverpool s Kennym Dalglishem měl vliv na to, že miluji fotbal © iconsport.photo - Ange Postecoglou

0

Líbilo se

30.09. - Šlágrem tohoto kola v Premier League bude souboj mezi Liverpoolem a Tottenhamem. Oba dva týmy mají formu a utkání nám slibuje krásnou fotbalovou bitvu. Souboj dvou skvělých manažerů, na jedné straně Dominik Szoboszlai, na druhé James Maddison, dvě nejlepší posily tohoto léta. Takových minisoubojů najdeme spoustu. Jak ale celkově vidí Ange Postecoglou svého soupeře?

Ange Postecoglou byl ze začátku trochu vysmíván a valily se na něj tuny skeptických komentaářů vzhledem k tomu, že nikdy nebyl v opravdu velkém klubu jako je Tottenham. Jenomže on dal klubu herní identitu, Spurs hrají skvěle a fanoušcí si australského kouče brzy zamilovali. V derby o severní Londýn dokázal remizovat s Arsenalem a nyní ho čeká další těžká bitva. Doma totiž přivítá Liverpool. Ten mocně posiloval a opět se mu daří. Možná to bude aktuálně ještě silnější soupeř než Arsenal. Liverpool Ange Postecoglou bere jako jeden ze vzorů Tottenhamu.

Díváme se na kluby jako Arsenal, Liverpool, nebo třeba i Brighton. Ty kluby mají plány, kterým věří. Nepřineslo jim to okamžitý úspěch, pokud se podíváte na jejich minulost. Věřili tomu svému plánu a dovolili klubu růst. Každý klub to udělal jinou cestu, s jinými manažery a jinou úrovní zkušeností. Kluby, které v nějakém krátkém období dominovaly za sebou mají nějakou ideologii nebo plán, podle kterého šly. Není to lehké. Krátkodobé výsledky na vás hází tlak. Úspěch Liverpoolu nepřišel hned, ale klub podržel Jürgena a podívejte se na něj teď," řekl Ange Postecoglou.

Když jsem byl opravdu mladý, fotbal mě pohltil. Miloval jsem číst o historii fotbalových klubů a těch jejich velkých postavách. V té době měl Liverpool svůj unikátní příběh taky samozřejmě. Ta jedna mýtická místnost s kopačkami. Pro mě to bylo jako číst pohádky. Mělo to na mě vliv. Zaselo to semínko, ze kterého vyrostla moje láska k fotbalu. Byl jsem blázen do Kennyho Dalglishe. Všechno, co Kenny udělal. Ať už byl v Celticu nebo Liverpoolu, byl jsem jeho obrovský fanoušek. Bylo mi tak 12,13. Období, kdy hledáte své hrdiny. Tím mým byl Kenny Dalglish," složil Postecoglou poklonu historii svého soupeře.

Dalglish byl vzor Postecogloua

David Suchý / skysports.com

Noviny
Nejnovější články