Zpět na » Premier League » Romeo Lavia už je oficiálně hráčem Chelsea. Stál 58 milionů liber

Romeo Lavia už je oficiálně hráčem Chelsea. Stál 58 milionů liber

Romeo Lavia už je oficiálně hráčem Chelsea. Stál 58 milionů liber © iconsport.com - Romeo Lavia novou posilou The Blues

0

Líbilo se

18.08. - Po většinu léta se zdálo, že Romeo Lavia skončí v Liverpoolu. Údajně už měla proběhnout dohoda, ale Liverpool se nedokázal dohodnout na částce se Southamptonem. Naopak Chelsea dala více, než bylo požadováno a talentovaný belgický záložník se stěhuje na Stamford Bridge za 58 milionů liber. Experti tvrdí, že záložní řada Chelsea se stane jednou z nejlepších v Premier League.

Romeo Lavia je dalším absolventem akademie Anderlechtu. Byl jedním z největších klenotů slavného belgického klubu a velmi mladý přestoupil do Manchesteru City, kde to bylo velmi podobné. Lavia byl hvězdou a mluvilo se o něm ještě dlouho před tím, než debutoval. Před začátkem minulé sezóny se ale přesunul do Southamptonu. Sestupu nezabránil, ale udělal skvělý dojem. V 18 letech byl opravdu neuvěřitelný. Ukazoval se především proti těm nejtěžším soupeřům jako byl třeba Manchester United. Neodehrál špatný zápas proti té tradiční top 4.

Zájem o něj byl dokonce ještě dříve, než skončilo přestupové období, ve kterém do Southamptonu přišel. Chtěla ho Chelsea. The Saints odmítli a na Stamford Bridge tedy dorazil Denis Zakaria. Stejné to bylo toto léto, ale samozřejmě znásobeno tím, že Lavia měl za sebou povedenou sezónu mezi elitou, nejen pár zápasů. Největší zájem měl Liverpool. Nabízel ale 45 milionů liber, zatímco Southampton chtěl 50. Než se vedení The Reds rozhoupalo, přišla Chelsea a požadavky Southamptonu splnila. Romeo Lavia změnil kurz.

A nyní už je to oficiální. Teprve 19letý defenzivní záložník přestupuje do Chelsea dokonce za 58 milionů liber. Klub to oficiálně potvrdil na svých sociálních sítích. V Chelsea ho přes telefon přivítal i jeho krajan a bývalá superstar Chelsea Eden Hazard. Experti tvrdí, že záloha ve složení Lavia-Caicedo-Fernandéz by se měla časem stát vůbec nejlepší v Premier League. Typologicky se skvěle doplňují a jeden pro druhého svým přínosem otevírají možnosti. Zejména Enzo Fernandéz by se díky tomuto duu za sebou měl stát jedním z nejlepších na světě.

David Suchý / chelseafc.com

Nejnovější články