Zpět na » Premier League » Premier League 2023/24: Slabí nováčci a opět trápící se Everton

Premier League 2023/24: Slabí nováčci a opět trápící se Everton

Premier League 2023/24: Slabí nováčci a opět trápící se Everton © iconsport.com - Pro Luton je postup jako zázrak

0

Líbilo se

09.08. - PREVIEW V minulém ročníku Premier League jsme se museli rozloučit se Southamptonem, Leedsem a Leicesterem. Everton unikl jen o chlup. Na druhé straně postoupilo mistrovské Burnley a Sheffield. V play-off si následně v souboji s Coventry postup zajistil maličky Luton Twon, který na papíře působií jako takový boxovací panák. Jak to ale bude ve skutečnosti?

Everton na pár svých posledních sezón pyšný být nemůže. Byla to tragédie a dvakrát po sobě se dříve slavný klub, který pod Moyesem a Martinezem bojoval v Evropě, plácal většinu sezóny v sestupových vodách. Na konci sezóny tým spasil záložník Doucouré a jeho kolega McNeil. Bohužel ale asi fanoušky Toffes zklamu. Je ale prostě fakt, že Everton nemá kvalitu kádru na to, aby se dalšímu boji o udržení vyvaroval nebo se dokonce někam výrazně posunul. Letos je tu ale více adeptů na sestup a postoupili opravdu slabí nováčci. To je šance pro Everton.

Absolutně se neobávám toho, že by se Burnley muselo bát o udržení. Tým vedený legendárním stoperem Vincentem Kompanym předváěl v Championship skvělý fotbal a uspět by měl i v Premier League. Samozřejmě nemůžeme čekat, že by se najednou bil o Evropu, ale neměl by na tom být zas tak bídně. Přišel sice o Tellu a Harwooda-Bellise, ale zatím dokázal celkem pěkně posílit. Mohl by být v roli Leedsu během posledních let. Výsledky dostačující, přestože ne nijak dobré, a hodně zábavný fotbal. Letos tu budou jiní adepti.

Vincent Kompany a Jack Cork

Budu se opakovat, ale týmy letos opravdu postoupily slabé. Nezlobte se na mě, ale podívejte se na kádr Sheffieldu a najděte mi 3 jména, která na první pohled mají na Premier League. Byly tu dvě velká. Jenomže Ndiaye odešel do Marseille a Berge dokončuje přestup do Burnley. Tým byl podprůměrný i s nimi, ale bez nich je na tom ještě hůř. Nevěřím tomu, že se bude opakovat zázrak, jako při posledním postupu klubu do Premier League, kdy bojoval o Evropu. Nevěřím ani tomu, že by se dokázal udržet. Rozhodnou o tom ty nejdůležitější zápasy, kde bude scházet kvalita.

A pokud mluvíme o podprůměrnosti Sheffieldu, Luton Town je ještě o level níž. Doslova tu na Premier League má možná záložník Nakamba z Aston Villy. Postup do Premier League je obrovskou senzací a ještě větší bude, pokud se "Kloboučníci" dokáží udržet. Nevěřím tomu. Kdyby aspoň přišly posily, které by tým výrazně zvedly. Jenže přišli hráči jako Ogbene nebo Chong. Ti vám klub v nejtěžší lize světa nezachrání. Otázkou jsou Giles z Wolves a talentovaný Kaboré z Manchesteru City, jenž ale na hostování v Marseille ukázal, že neumí bránit. Tady je to boj s větrnými mlýny.

Luton Town

David Suchý /

Noviny
Nejnovější články