Zpět na » Premier League » Premier League 2023/24: Bude pokračovat nadvláda Manchesteru City? Jak bude vypadat TOP 4?

Premier League 2023/24: Bude pokračovat nadvláda Manchesteru City? Jak bude vypadat TOP 4?

Premier League 2023/24: Bude pokračovat nadvláda Manchesteru City? Jak bude vypadat TOP 4? © iconsport.photo - Cityzens prožili skvělou sezónu

0

Líbilo se

06.08. - PREVIEW Už za týden se nám opět rozeběhne Premier League. Královna ligových soutěží bude opět velmi zajímavá, čeká nás spousta příběhů a doufejme, že opět i nějaká ta příjemná překvapení. Kdo je ale mezi favority? Bude pokračovat nadvláda Manchesteu City, nebo se nějaký klub ujme zdánlivě nemožného úkolu sesadit Cityzens z trůnu? Bude to opět těžké.

O tom, kdo je favoritem tohoto ročníku Premier League asi nemůže být pochyb. Loňská sezóna pro Manchester City nezačala úplně nejlépe, přicházely zbytečné ztráty, pochybovalo se o Haalandovi atd. Ve druhé polovině se ale role otočily a Manchester City byl neporazitelný, což se odrazilo v treblu. Neskutečné mužstvo. Letos posílené o Joška Gvardiola, který je dokonalým hráčem pro trenérův nový defenzivní systém. Je nejdražším obráncem historie, bude na něj tlak, ale mladý Chorvat by měl zapadnout dokonale.

Kdo bude hlavním vyzyvatelem? To je těžké říct. Kdo by před minulým ročníkem tipoval, že Arsenal dokáže od prvního kola po takřka poslední bojovat o titul s Guardiolovým Manchesterem. Kritizovala se ale šířka Artetova kádru. Zranil se Jesus, v prvních zápasech ho dokázal nahradit Nketiah, ale čím dál více byl vidět neskutečný rozdíl v kvalitě. Klíčové ale bylo zranění stopera Saliby. Toho Holding nenahradil ani náhodou. Kiwior přes nohu hrál skvěle, ale Saliba to není. Posily ale Kanonýři přivedly výborné a z týmu jde strach. Opět by to měla být sezóna, kdy se bude Arsenalu každý soupeř bát.

Arsenal

Rozhodně se ale nesmí zapomínat na Manchester United. V tabulce skončil za odskočeným duem zmíněným výše, ale je vidět skvělá práce Erika ten Haga. Pokud si Marcus Rashford dokáže udržet formu, bude fungovat obrana, což byl problém posledních let, tak to může být úspěšná sezóna. O posilách nejsem tak úplně přesvědčen, ale pokud se dostanou do formy, jsou to skvělí hráči. Manchester United hlavně musí být konzistentní. Pak se můžeme bavit o tom, že by mohl přijít nějaký opravdu výrazný úspěch.

Ale co s Newcastlem? Ano samozřejmě, sezónu prožil skvělou, ale do karet mu extrémně hrály ostatní velké týmy jako Liverpool, Chelsea nebo Tottenham. Těm se sezóna nepodařila a Newcastle, který rozhodně nebyl stoprocentní, dokázal uhrát Ligu mistrů. Zaslouženě. Klub odvádí famózní koncepční práci a je to vidět i na trhu. Dokáží Magpies úspěch zopakovat? Do Evropy stoprocentně patří, ale jsem trochu skeptický. Očekávám totiž zlepšenou formu již zmiňovaných klubů, které jsou stále míle před Newcastlem.

Alexander Isak a Callum Wilson

David Suchý /

Nejnovější články