Zpět na » Premier League » Arsenal chce získat Davida Rayu. Má být konkurencí pro Ramsdalea

Arsenal chce získat Davida Rayu. Má být konkurencí pro Ramsdalea

Arsenal chce získat Davida Rayu. Má být konkurencí pro Ramsdalea © iconsport.photo - Davida Rayu si vyžádal Mikel Arteta

0

Líbilo se

31.07. - Po neúspěšném jednání s Tottenhamem se David Raya stal hlavním přestupovým cílem pro Bayern Mnichov, ohledně čehož byli jeho fanoušci dost skeptičtí. Od tohoto podpisu je tedy nakonec možná zachrání Arsenal, jenž je aktuálně favoritem na zisk španělského reprezentanta. Vyžádal si ho sám Mikel Arteta, který chce mít v brankovišti dva stejně kvalitní brankáře.

David Raya sice reprezentuje Španělsko, ale ve své domovině se do velkého fotbalu nepodíval. Už jako velmi mladý totiž přesídlil do Anglie, kde se stal brankářem Blackburnu. Chvíli strávil na hostování v Southportu, a po dvou sezónách jako dvojka se stal v Blackburnu oporou a jedničkou. Jako své další působiště si vybral londýnský Brentford, kterému nakonec pomohl k postupu do Premier League a v posledních dvou sezónách mezi ligovou elitou byl jednou z největších opor tohoto sympaticky hrajícího celku.

Rayovi ale za rok končí smlouva a chce odejít. Problémem je však požadovaná cena, která je 40 milionů eur. To odradilo třeba Tottenham. Sám Rayův agent řekl, že pokud klub požadovanou částku nesníží, Raya odejde zadarmo. Tak žhavé to ale nakonec nebude. Brentford je s částkou sebevědomý a kupec se přeci jen najde. Měl jím být Bayern Mnichov. Ten odmítl de Geu, ale Raya by se Tuchelovi líbil. Bayern se ale zbavuje Yanna Sommera, kde dělala problém jeho výška. Raya je však ještě o 2 centimetry nižší. To vyvolává skepsi u fanoušků Bayernu.

Aktuálně to ale vypadá, že španělský brankář zůstane v Premier League a zamíří do Arsenalu, což na první pohled nedává moc smysl. Ale Rayu si vyžádal sám Mikel Arteta. Chce tým udržet s konkurencí na všech postech. Brankoviště mělo rezervy. Pro Aarona Ramsdalea nebyl Matt Turner vzhledem k předem dané roli konkurencí. Raya by ale byl. Ramsdale na konci sezóny, který byl nejdůležitější, nepředváděl vždy ideální výkony a s přítomností dalšího skvělého gólmana by věděl, že pokud nebude chytat dobře, nebude chytat vůbec. Zní to logicky. Ale 40 milionů eur za brankáře s rokem do konce smlouvy?

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články