Zpět na » Premier League » Že by blížící se přestup? Balogun trénuje mimo A-tým Arsenalu

Že by blížící se přestup? Balogun trénuje mimo A-tým Arsenalu

Že by blížící se přestup? Balogun trénuje mimo A-tým Arsenalu © iconsport.photo - Budoucnost Baloguna v Arsenalu začíná být nejistá

1

Líbilo se

25.07. - Letní příprava celků Premier League je už v plném proudu, soupisky mužstev ale samozřejmě ještě zdaleka nemají konečnou podobu. Své by o tom mohl povyprávět mimo jiných Mikel Arteta, manažer Arsenalu, který řeší pozici hrotového útočníka. Zatím se zdá, že nejblíže odchodu z klubu má Folarin Balogun, který se oddělil od zbytku mužstva.

Málokterý fotbalista na hostování měl tak úspěšnou sezónu 2022/23 jako právě Balogun. Odchovanec Gunners, pro kterého na Emirates Stadium nezbylo místo, působil v Remeši a celkem za ni nastřílel 22 soutěžních gólů. Na Ostrovy se vracel znovu nabitý sebevědomím.

Navzdory tomu, že Arsenal obdržel za forvarda několik nabídek v oblasti 30 až 40 miliónů euro, Arteta se rozhodl Baloguna zařadit do kádru pro tréninkový kemp ve Spojených státech amerických, které 21letý talent od letoška reprezentuje. Vypadá to ale, že i letos se trenérovi více líbila konkurence.

Zatímco proti Norimberku i výběru hvězd MLS ještě Balogun nastoupil, utkání proti Manchesteru United jen proseděl na lavičce. Před dalším přípravným kláním, tentokrát s Barcelonou, trénuje podle informací renomovaného webu The Athletic pouze individuálně. Také proto tedy zbystřil zejména Inter Milán, jenž se o útočníka dlouhodobě zajímá.

Ať už se bude jednat o kteréhokoli hráče stávající soupisky, je jasné, že některý z útočníků Gunners během léta bude muset odejít. Arteta si v tuto chvíli může vybírat mezi Gabrielem Jesusem, Eddiem Nketiahem, Balogunem a to ještě vepředu mohou nastoupit záložníci Havertz, Trossard nebo také Martinelli.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, theathletic.com

Noviny
Nejnovější články